
Képünk illusztráció
Fotó: Pixabay
Immár tizedik éve, hogy Sepsiszentgyörgyön az unitárius egyházközség kiemelt figyelemmel fordul a családi élet legbiztosabb alapját jelentő házasságok felé, és a nemzetközi mozgalomhoz csatlakozva megszervezi a Házasság hetét, amit jelentős érdeklődés övez. Idén a szervezők a katolikus egyházzal összefogva, az önkormányzat támogatásával rendezik meg a programokat, amelyek betekintést engednek a házasságok hétköznapjaiba, és megoldásokat javasolnak a kapcsolatokat kikezdő élethelyzetekre.
2024. február 05., 19:052024. február 05., 19:05
A Házasság hetének megünneplése Angliából indult kezdeményezés, mára négy kontinens 21 országában hívják fel ily módon figyelmet a házasság és a család fontosságára.
A Házasság hetének minden évben mindenütt ugyanaz a fő témája, idén azonban azt hangsúlyozzák a szervezők, hogy
A sepsiszentgyörgyi programsorozatot nyitó és záró, február 11-i, illetve február 18-i istentiszteletre az unitárius templomban, illetve a Krisztus király és Szent József-plébániákon kerül sor, a hétköznapi rendezvényeknek pedig felváltva biztosít helyszínt a két istenháza.
Hétfőn, 12-én a Krisztus király plébánián a Páratlan párok – őszintén a házasságról című beszélgetést követhetjük. Ennek keretében két házaspár enged betekintést a kapcsolatába, amit az évtizedek nem rengettek meg, vagy ha mégis, kiállták a megpróbáltatásokat. A beszélgetést Páll Tünde pasztorálpszichológus és Kovács István unitárius püspök moderálja.
Kedden, 13-án a keresztény házaspárok az unitárius templom kertjében tett csendes imasétán fohászkodhatnak további kegyelemért.
Szerdán, 14-én szintén az unitárius egyházközségnél kerül sor Páll Tünde és Németh László képzőművész közös grafikai kiállítása megnyitójára. Ez egy sorozat része, korábban a város főterén lehetett megszemlélni ilyen, a a házasság valamely prédikátorát – azaz a sikerességét megjósló tényezőt – középpontba helyező tárlatokat. Idén az önbizalomra helyezték a fókuszt a kiállítók. Ezt követően a Mácsafej zenekar ad elő megzenésített verseket.
Csütörtökön a program témájával kapcsolatos filmet, a Fényes jövő című olasz alkotás vetítik a Művész moziban. A vetítést követő beszélgetést Antalka Ágota pszichológus moderálja. Korábban ingyenesen lehetett részt venni ezen a vetítésen, most erre nincs mód, a szervezők nem tudtak támogatást szerezni hozzá.
Pénteken a Krisztus király templomban Antal Attila kiképző családterapeuta tart előadást Állandó megújulásban – Miért? Hogyan? Mert ha nem? címmel.
Szombaton az unitárius egyháznál bensőséges, gyertyafényes (kosaras) vacsorán vehetnek részt a Házasság hetének résztvevői. Az eseményre előre be kell jelentkezni.
És hogy a gyermekes szülőknek is lehetőségük legyen részt venni az eseményeken, a szervezők azok idejére ingyenes gyermekfelügyeletet biztosítanak.
A részletes programot, egyéb tudnivalókat a Házasság hete Sepsiszentgyörgyön Facebook-oldalon találnak az érdeklődők.
A november 19-én megjelenő Grand Theft Auto VI már az előrendelési periódusban nagy hullámokat ver a kiadó megkérdőjelezhető, de egyébként a nagy várakozás miatt érthető döntései miatt. Képbehozó.
A SAFE programból finanszírozott kilenc autópálya-szakasz közül hetet romániai vállalatok építhetnek meg – közölte szombaton közösségi oldalán Radu Miruță ügyvivő közlekedési miniszter.
Testvérvárosi szerződést írt alá a Maros megyei város szombati dísztanácsülésén Nyárádszereda és Zalaegerszeg vezetősége az évek óta tartó hosszú és tartalmas kapcsolatuk eredményeként.
Ilie Bolojan ügyvivő miniszterelnök szerint az idei év első öt hónapjának költségvetési adatai azt mutatják, hogy a múlt év ugyanezen időszakához képest több mint 40 százalékkal, 64 milliárd lejről 36 milliárd lejre csökkent a deficit.
A szélsőséges hőmérséklet okozta egészségügyi kockázatok csökkentését célzó intézkedési tervek aktiválását kérte szombaton az egészségügyi minisztérium.
Lia Olguța Vasilescu craiovai polgármester szombaton azt nyilatkozta, hogy a PSD alapvetően azokra a szavazatokra támaszkodna a Sorin Grindeanu vezette kormány esetleges parlamenti beiktatásához, amelyeket Adrian Veștea miniszterelnök-jelölt kapott.
Hargita megye címeréről fogadott el határozatot pénteki ülésén a kormány a Romániai Magyar Demokrata Szövetség javaslatára. A jelkép a székelyföldi megye történelmére, önazonosságára és örökségére utal.
Egy üzletben csaptak fel a lángok szombaton délben Erdőszentgyörgy főutcáján; már zajlik az oltás a helyszínen – közli a Maros megyei tűzoltóság.
Több mint 1600 gazdasági szereplőnél végzett ellenőrzéseket június 22. és 26. között az Országos Fogyasztóvédelmi Hatóság (ANPC).
Újabb figyelmeztetéseket adott ki szombaton az Országos Meteorológiai Szolgálat (ANM) a kánikula miatt.
szóljon hozzá!