
Képünk illusztráció
Fotó: Pixabay
Immár tizedik éve, hogy Sepsiszentgyörgyön az unitárius egyházközség kiemelt figyelemmel fordul a családi élet legbiztosabb alapját jelentő házasságok felé, és a nemzetközi mozgalomhoz csatlakozva megszervezi a Házasság hetét, amit jelentős érdeklődés övez. Idén a szervezők a katolikus egyházzal összefogva, az önkormányzat támogatásával rendezik meg a programokat, amelyek betekintést engednek a házasságok hétköznapjaiba, és megoldásokat javasolnak a kapcsolatokat kikezdő élethelyzetekre.
2024. február 05., 19:052024. február 05., 19:05
A Házasság hetének megünneplése Angliából indult kezdeményezés, mára négy kontinens 21 országában hívják fel ily módon figyelmet a házasság és a család fontosságára.
A Házasság hetének minden évben mindenütt ugyanaz a fő témája, idén azonban azt hangsúlyozzák a szervezők, hogy
A sepsiszentgyörgyi programsorozatot nyitó és záró, február 11-i, illetve február 18-i istentiszteletre az unitárius templomban, illetve a Krisztus király és Szent József-plébániákon kerül sor, a hétköznapi rendezvényeknek pedig felváltva biztosít helyszínt a két istenháza.
Hétfőn, 12-én a Krisztus király plébánián a Páratlan párok – őszintén a házasságról című beszélgetést követhetjük. Ennek keretében két házaspár enged betekintést a kapcsolatába, amit az évtizedek nem rengettek meg, vagy ha mégis, kiállták a megpróbáltatásokat. A beszélgetést Páll Tünde pasztorálpszichológus és Kovács István unitárius püspök moderálja.
Kedden, 13-án a keresztény házaspárok az unitárius templom kertjében tett csendes imasétán fohászkodhatnak további kegyelemért.
Szerdán, 14-én szintén az unitárius egyházközségnél kerül sor Páll Tünde és Németh László képzőművész közös grafikai kiállítása megnyitójára. Ez egy sorozat része, korábban a város főterén lehetett megszemlélni ilyen, a a házasság valamely prédikátorát – azaz a sikerességét megjósló tényezőt – középpontba helyező tárlatokat. Idén az önbizalomra helyezték a fókuszt a kiállítók. Ezt követően a Mácsafej zenekar ad elő megzenésített verseket.
Csütörtökön a program témájával kapcsolatos filmet, a Fényes jövő című olasz alkotás vetítik a Művész moziban. A vetítést követő beszélgetést Antalka Ágota pszichológus moderálja. Korábban ingyenesen lehetett részt venni ezen a vetítésen, most erre nincs mód, a szervezők nem tudtak támogatást szerezni hozzá.
Pénteken a Krisztus király templomban Antal Attila kiképző családterapeuta tart előadást Állandó megújulásban – Miért? Hogyan? Mert ha nem? címmel.
Szombaton az unitárius egyháznál bensőséges, gyertyafényes (kosaras) vacsorán vehetnek részt a Házasság hetének résztvevői. Az eseményre előre be kell jelentkezni.
És hogy a gyermekes szülőknek is lehetőségük legyen részt venni az eseményeken, a szervezők azok idejére ingyenes gyermekfelügyeletet biztosítanak.
A részletes programot, egyéb tudnivalókat a Házasság hete Sepsiszentgyörgyön Facebook-oldalon találnak az érdeklődők.
A földön 300 millió keresztény szenved állami elnyomásban vagy terrorszervezetek támadásaitól. Az erdélyi örmény gyökerekkel büszkélkedő Azbej Tristánnal, a Hungary Helps program megvalósításáért felelős államtitkárral Kézdivásárhelyen beszélgettünk.
A parajdi sóbánya katasztrófájáról, a távolsági buszjáratok működtetésének újragondolásáról, a megyei hulladékgazdálkodásról esett szó többek között a Bíró Barna Botond, Hargita Megye Tanácsának elnökével való év végi beszélgetésen.
Még karácsony előtt átadják a forgalomnak a moldvai (A7-es) autópálya Focșani és Adjud közötti szakaszát – jelentette be a közúti infrastruktúrát kezelő országos társaság (CNAIR) vezérigazgatója.
Országszerte több mint 7 millió lej értékben rótt ki bírságot az Országos Fogyasztóvédelmi Hatóság (ANPC) a december 15. és 19. között végzett ellenőrzések nyomán.
Idén csaknem 3,6 millió peres ügyet tárgyaltak a romániai bíróságok, miközben a bírói álláshelyek közel 20 százaléka nincs betöltve – közölte pénteken a Legfelsőbb Igazságszolgáltatási Tanács (CSM).
Pénzügyi bizonytalanságok és kormányzati megszorítások jellemezték Csíkszereda 2025-ös esztendejét, amelyet Korodi Attila polgármester az év utolsó rendes havi tanácsülésén értékelt pénteken.
Ünnepélyes díjátadón ismerte el Hargita megye tanácsa a megye három tűzoltóját és két kiváló sportolóját. Az ülés alatt költségvetésről, európai uniós projektekről és útépítésről is tárgyaltak a megye önkormányzati képviselői.
Évente 859 barnamedve kilövését tennék lehetővé Romániában az RMDSZ törvénytervezete. Tánczos Barna miniszterelnök-helyettes sepsiszentgyörgyi látogatásán beszélt a medvekilövési kvóta megduplázását célzó javaslat részleteiről.
Jótékonysági futással és kosárlabdameccsel gyűjt adományokat az eltérő fejlődésű gyermekekért a Gyulafehérvári Caritas december 20–23. között Marosvásárhelyen és környékén. Futással vagy akár kerékpározással is csatlakozhat bárki az akcióhoz.
Cantus figuratus címmel tart előadóestet Laczkó Vass Róbert kolozsvári színművész Székely Norbert zongoraművész közreműködésével advent utolsó vasárnapján, december 21-én 18 órától a marosvásárhelyi Gecse utcai református templomban.
szóljon hozzá!