
Fotó: Kovászna megyei tűzoltóság
Kényszerleszállást hajtott végre csütörtök délután egy vitorlázó repülőgép a háromszéki Réty község területén, a településhez tartozó Egerpatak és Sepimagyarós között a mezőn. A pilóta sérülések nélkül megúszta.
2019. június 27., 17:412019. június 27., 17:41
A siklórepülőt egy nő irányította, aki a földet érést követően azonnal, gond nélkül kiszállt a gépből. A kényszerleszállás egy szemtanúja riasztotta a mentőket, a helyszínre tűzoltóautó és rohammentő is kisietett.
Fotó: Kovászna megyei tűzoltóság
A tűzoltóknak sem volt feladatuk, a kisgép nem gyulladt ki a kényszerleszállást követően. Marius Tolvaj, a Kovászna Megyei Katasztrófavédelmi Felügyelőség szóvivője kérdésünkre elmondta, a vitorlázó repülőgép a Brassó megyei Barcaszentpéteren működő repülőklub kifutópályájáról szállt fel. A hatóságok még vizsgálják, miért volt szükség a kényszerleszállásra.
Fotó: Kovászna megyei tűzoltóság
Csütörtökön nem ez volt az egyetlen kényszerleszállás Székelyföldön, ugyanis délben szintén kényszerleszállást hajtott végre egy rókacsalit szóró repülőgép a Madarasi Hargita közelében. A gép két pilótájának sikerült időben elhagyni a repülőt, ami a becsapódást követően kigyulladt.

Kényszerleszállást hajtott végre egy rókacsalit szóró repülőgép a Madarasi Hargita közelében – tájékoztatott Alina Ciobotariu, a Hargita megyei tűzoltóság szóvivője. A gép két pilótájának sikerült időben elhagyni a repülőt, ami a becsapódást követően kigyulladt.
A munkaképes korú, azaz a 15 és 64 év közötti lakosság foglalkoztatási aránya 62,6 százalékon stagnált az idei első negyedévben, míg a munkanélküliségi ráta 0,2 százalékponttal 6,5 százalékra nőtt 2025 utolsó három hónapjához képest.
Országos akcióhoz csatlakozva június 15. és 21. között fokozott közúti ellenőrzéseket végeznek a rendőrök, elsősorban az ittas vagy tudatmódosító szer alatt álló sofőrök kiszűrésére.
Egy 56 éves férfi fulladt vasárnap a Fekete-tengerbe, Mamaia üdülőhelyen. Kiemelték a vízből és megpróbálták újraéleszteni, de eredménytelenül.
Adrian Veștea kijelölt miniszterelnök mindenekelőtt párttársainak támogatására számít az új kormány megalakításakor, és nem abból indul ki, hogy két táborra szakad a Nemzeti Liberális Párt (PNL).
Fokozatosan növekszik a környezetvédelmi panaszok száma Hargita megyében, ami elsőre a lakosság környezettudatosságának erősödésére utal. A valóság azonban kissé árnyaltabb és lehangolóbb is: a háttérben sokszor szomszédok közti konfliktusok állnak.
Nem használhatóak hétfőn reggel Csíkszeredában a Temesvári sugárút egy részének parkolói szenzortelepítési munkálatok miatt – tájékoztat a parkolást felügyelő Csíki Trans. Kft.
Kelemen Hunor vasárnap este közölte, ha Adrian Veștea kijelölt miniszterelnök tárgyalásra hívja az RMDSZ képviselőit, meghallgatják a javaslatait.
Adrian Veștea kijelölt miniszterelnök szerint legkésőbb egy hét múlva tisztségbe iktatják az új kormányt.
Tizenegy jogosítványt és tizenegy forgalmi engedélyt is bevontak a rendőrök a a vasárnapi razzia során, összesen pedig 243 bírságot szabtak különböző okok miatt.
Egy 22 éves fiatalember életét vesztette vasárnap a Tordai-hasadékban, miután lezuhant a via ferrata útvonalról.
3 hozzászólás