
Sepsiszentgyörgy önkormányzata és a Vadon Egyesület ajándék-kisvonatozással kedveskedik a Lábbusz programban résztvevő gyermekeknek
Fotó: Vargyasi Levente
Február 10–20. között rendhagyó módon, a Sepsi Tour városi kisvonattal mehetnek iskolába reggelente a Lábbusz programban résztvevő gyermekek.
2025. február 07., 16:582025. február 07., 16:58
A kisvonat a kijelölt megállókban várja a kis utasokat és kísérőiket, majd naponta egy-egy előre meghatározott Lábbusz-útvonalon viszi a gyerekeket az iskolákba. A kalandvonatra a gyerekekkel együtt a szülők, kísérők is felszállhatnak. Ez idő alatt, párhuzamosan
A négy éve népszerű, Lábbusz elnevezésű program keretében minden reggel több csoport kisiskolás gyalogol kitartóan az iskolákba, a szervezők ezért egy kis változatossággal, élményvonatozással szeretnék megjutalmazni a gyerekeket. Fontos azonban megjegyezni,
– a leszállást követően önkéntesek kíséretében, egy rövidebb, közös sétával érkeznek meg az intézményhez, így az aznapi frissítő mozgás sem marad el a tanítás előtt.
A járatok naponta eltérő útvonalakon közlekednek, így a város különböző negyedeiben lakó gyermekek lehetőséget kapnak arra, hogy egy különleges élménnyel indítsák az iskolanapot.
A gyerekek biztonságáról továbbra is a felnőtt önkéntesek gondoskodnak, a kisvonat zavartalan közlekedését a Helyi Rendőrség munkatársai biztosítják. A Sepsi Tour kisvonat szeretettel várja azokat a kis utasokat is, akik már rég nem csatlakoztak a Lábbusz reggeli járataihoz.
A kisvonat járatainak ütemezését itt találják.
A ghișeul.ro online ügyintéző platform vizuális arculatát másolják és a közlekedési minisztérium nevében hamis SMS-eket küldenek csalók – figyelmeztetett kedden az Országos Kiberbiztonsági Igazgatóság (DNSC).
Közel három évig tartó közösségi összefogás és több tízezer támogató szavazat után sem került be a LEGO hivatalos kínálatába a székelykaput megidéző építőszett. Az alkotó nem csüggedt, a teljes tervdokumentációt ingyenesen elérhetővé tette.
Nemcsak a diáknak kell vizsgáznia – olykor értelmetlennek tűnő módon –, hanem a pedagógusoknak is bizonyítaniuk kell. Hétfőn országszerte megtartották a véglegesítő vizsgát, amelynek sikeres teljesítése nélkül a pedagógus nem maradhat a rendszerben.
Szerdán nulla órától olyan legendás hangjátékokkal tér vissza a Kossuth Rádió, melyeket az elmúlt 16 évben nem hallhattak: ismét lesz déli harangszó és éjfélkor Himnusz – tájékoztatta az MTVA Sajtó és Marketing Irodája kedden az MTI-t.
Nicușor Dan államfő szerint várható volt, hogy nézetkülönbségek lesznek a pártok között a téma kapcsán, mivel a közalkalmazotti bértörvény rendkívül összetett jogszabály.
Nicușor Dan államfő kedden közölte, hogy egyelőre nem nevez meg miniszterelnök-jelöltet, mert jelenleg nincs olyan politikus, aki mögött parlamenti többség állna.
Több mint két évtizedes mélypontra csökkent a vízhozam a Duna romániai szakaszán, a belépésnél (Báziásnál) mért másodpercenkénti 1800 köbméteres érték alig több mint egy harmada a júliusi átlagnak.
Két, 1940-ben és 1941-ben elhelyezett időkapszula került elő a csíksomlyói kegytemplom jobb oldali tornyának gömbjéből – adja hírül a Ferences sajtószolgálat.
Újabb fontos lépést tettünk azért, hogy több parkolóhely legyen Marosvásárhelyen, a Kövesdomb negyedben.
szóljon hozzá!