
Képünk illusztráció
Fotó: Szervezett Bűnözés és Terrorizmus Elleni Ügyészség (DIICOT)
Harminc napos előzetes letartóztatásba helyeztek két férfit, akiket magas kockázatú kábítószerrel való kereskedelemmel gyanúsítanak, tájékoztat a Szervezett Bűnözés és Terrorizmus Elleni Igazgatóság (DIICOT) Kovászna megyei területi irodája.
2022. szeptember 07., 18:502022. szeptember 07., 18:50
2022. szeptember 07., 18:512022. szeptember 07., 18:51
A forrás szerint a gyanúsítottakat akkor érték tetten, amikor egy furgonban szállították a drogot, amit háztartási eszközökbe rejtettek. Egy furgonban 102 gramm kokaint és 319 gramm amfetamint szállítottak, a csomagolt drogot a járműben egy kávéfőzőbe és egy porszívóba rejtették, áll az igazgatóság közleményében. Hétfőn a DIICOT ügyészei elrendelték a két gyanúsított 24 órás őrizetbe vételét, majd azt 30 napos előzetes letartóztatásra hosszabbították meg.
A kormány csütörtökön 630 millió euró értékű hitelfelvételt hagyott jóvá a Brassó–Segesvár vasútvonal korszerűsítésére.
Szeptember elsejétől használhatják a páciensek az E-Sănătatea Mea országos digitális platformot – jelentette be csütörtökön az Országos Egészségbiztosítási Pénztár (CNAS) elnöke.
Elfogadta a kormány csütörtöki ülésén a mezőgazdaságban használt gázolaj jövedéki adójának támogatására szánt költségvetés kiegészítését.
Egyelőre nem állítják le a cernavodai atomerőmű 2-es reaktorát, mert üzemi paraméterei lehetővé teszik a biztonságos működés folytatását – közölte csütörtökön a Nuclearelectrica.
Több ezer juhtenyésztő tüntet csütörtökön Bukarestben az Országos Állategészségügyi és Élelmiszer-biztonsági Hatóság (ANSVSA) székházánál.
Már csak néhány banira van a március végi történelmi csúcstól az üzemanyagok ára, miután a forgalmazók csütörtökön is drágítottak. A gázolaj esetében a jövedéki adó szerdán elfogadott mérséklése eredményezhet árcsökkenést a következő időszakban.
Repülőgépeken elkövetett lopás gyanúja miatt tizenkét bukaresti, valamint Ilfov és Prahova megyei helyszínen tart házkutatást a rendőrség csütörtökön, és 16 személyt állítanak elő.
Ilie Bolojan ügyvivő miniszterelnök szerint mérlegelhető a Kelemen Hunor RMDSZ-elnök által javasolt „fegyverszüneti kormány” létrehozása, ha nem sikerül más kormányzati megoldást találni.
A Sanitas Szakszervezeti Szövetség bejelentette, hogy csütörtökön is folytatja az új közalkalmazotti bértörvény tervezete és az egészségügyi intézményekben tapasztalható személyzethiány miatt kirobbantott sztrájkot.
Ilie Bolojan ügyvivő miniszterelnök szerint megérzi Románia a cernavodai atomerőmű leállását, az országnak mozgósítania kell a gázerőművi, nap- és szélenergia-termelési, valamint energiatárolási kapacitásait, és növelnie kell a villamosenergia-importot.
szóljon hozzá!