
Képünk illusztráció
Fotó: Román védelmi minisztérium
Puskalövések hallatszottak Sepsiszentgyörgyön kedden délben, sokan megrémültek a háborút idéző fegyverropogástól. Kiderült, hogy katonák gyakorlatoztak a köztemető melletti lőtéren, ám ezt nem jelentették be előre.
2022. április 06., 13:462022. április 06., 13:46
Antal Árpád polgármester a közösségi oldalán nyugtatta a városlakókat, kérve, hogy ne pánikoljanak. A városvezetőnek többen jelezték, hogy ijesztőnek tartják a lőtérről folyamatosan hallatszó nagyon hangos fegyverropogást.
„Az esettel kapcsolatosan felvettem a kapcsolatot a hadügyminiszterrel, és arra kértem, hogy az ilyen intenzív hadgyakorlatokat ne a városhoz közel tartsák, mert ez ijesztő a helyi emberek számára, valamint azt is kiemeltem, hogy fontos lenne a továbbiakban bejelenteni ezeket a gyakorlatokat előzetesen a sajtónak és az önkormányzatnak, mert ha értesítjük időben az embereket, akkor nem rémülnek meg a fegyverek hangjától. Ugyanakkor felkérem a lakosságot, hogy ne pánikoljanak és ne ijedjenek meg. A sepsiszentgyörgyi hegyivadász alakulat képviselője kérdezésre elmondta,
– fogalmaz a polgármester.
A hadsereg tulajdonában levő 70 hektáros területet évek óta kéri a város, eredménytelenül. A korábban ott működő lőtér engedélyét tizenegy évvel ezelőtt visszavonták, amikor az onnan kilőtt puskagolyó az árkosi telkén kertészkedő nyugdíjas férfi közelében süvített el. Emiatt most csak vaktölténnyel gyakorlatozhatnak.
Több mint tíz óra késéssel futott be a bukaresti északi pályaudvarra a Muntenia IR 79 nemzetközi vonat, amely még csütörtök délután indult útnak Budapestről. Az országba való belépés után a mozdony meghibásodott.
Megjelent a Hivatalos Közlönyben az új középiskolai tanterveket jóváhagyó miniszteri rendelet.
Nyári gumiabroncsokkal felszerelt járművel hajtott az autópályán egy nő, akit pont kiszúrt a rendőrség.
Újabb harminc napra meghosszabbította pénteken a tavalyi bányakatasztrófa nyomán elrendelt vészhelyzetet Parajdon a helyi vészhelyzeti bizottság.
Tizenöt megye több mint 30 településén és Bukarestben okozott vészhelyzeteket a sűrű havazás, hóvihar és a heves szél az elmúlt 24 órában – közölte pénteken a katasztrófavédelmi főfelügyelőség (IGSU).
Jelentős aktivitást fejtettek ki 2025-ben a Hargita Megyei Rendőr-főkapitányság Állatvédelmi Irodájának munkatársai az állatok védelme érdekében.
Lényegesen lehűl az idő az elkövetkező napokban Székelyföldön, sárga jelzésű riasztást adott ki az Országos Meteorológiai Szolgálat.
A katasztrófavédelmi főfelügyelőség (IGSU) a jeges utak jelentette veszélyre hívta fel péntek reggel a lakosság figyelmét.
Újabb hóréteg rakódott le az elmúlt egy napban az ország számos pontján, Székelyföld nagyobb városainak zömében 20 centiméterhez közelít hóvastagság.
A Richter-skála szerint 3,5-ös erősségű földrengés történt pénteken 5 óra 50 perckor Vrancea megyében – közölte az országos földfizikai intézet (INCDFP).
szóljon hozzá!