
Képünk illusztráció
Fotó: Barabás Ákos
„Tegyünk együtt nőtársainkért” címmel polgári kezdeményezésre karitatív gyűjtést szervez a Gyulafehérvári Caritas Csíkszeredában és Gyergyószentmiklóson a nemzetközi nőnap apropóján.
2022. február 24., 14:582022. február 24., 14:58
Egy külföldön már jól bevált megmozdulás alapján, a nemzetközi nőnap közeledtével polgári kezdeményezésre szervez gyűjtést Gyergyószentmiklóson és Csíkszeredában a hátrányos helyzetben élő nőknek a Gyulafehérvári Caritas. Eredetileg egynaposra hirdették meg a gyűjtést – tudtuk meg Gáspár-Sali Szilviától, a Gyulafehérvári Caritas önkéntes koordinátorától, de a nagy érdeklődésre való tekintettel
„A gyűjtés lényege, hogy olyan higiéniai cikkekből állítsunk össze egy kisebb csomagot, amiket mi naponta használunk és bele se gondolunk abba, hogy ami nekünk természetes, az a nehezebb körülmények között élő nők számára luxusnak számít, sokan ritkán, vagy egyáltalán nem engedhetik meg maguknak ezeket a termékeket” – hangsúlyozta a Gáspár-Sali Szilvia, majd folytatta „ezeket a tisztálkodási szereket, kozmetikumokat tegyük bele egy olyan táskába, amit már nem használunk ugyan, de jó állapotban van, és így szerezzünk örömet egy nőtársunknak”.
A táska nem fontos, hogy új legyen, a bele tett termékek azonban újak legyenek. A gyűjtés során a fogkefét, sampont, tusfürdőt, fogkrémet, arckrémet, testápolót, szempillaspirált, rúzst, kézfertőtlenítőt, dezodort és más egyéb női higiéniai cikkeket várnak. Az összegyűlt adományokat a segélynyújtásban tapasztalt Caritas önkéntesek osztják szét a rászoruló nőknek.
Medve jelenléte miatt figyelmeztették Ro-Alert üzenetben a csíkszeredaiakat kedd este.
Súlyos kutyabántalmazási ügyről tájékoztatta a nyilvánosságot közösségi oldalán Forró Béla, a kézdivásárhelyi Benji Állatvédő Egyesület elnöke. Ez az eset mégis egyike a szerencsésebben végződőknek.
A nyolcadikosok 79 százaléka ért el legalább 5-ös átlagot az országos képességfelmérő vizsgákon – tájékoztatott kedden az oktatási minisztérium.
A Románok Egyesüléséért Szövetség (AUR) elnöke, George Simion kedden felszólította az államfőt, hogy ezen a héten bízzon meg valakit kormányalakítással, és bejelentette, hogy kezdeményezi Nicușor Dan felfüggesztését.
Újabb vörös jelzésű időjárási riasztást adtak ki kedden délután Maros és Hargita megye több településére. A heves viharok, a nagyméretű jégeső és a felhőszakadások veszélye miatt a hatóságok mindkét megyében RO-Alert riasztást is küldtek.
Nicușor Dan kedden kijelentette, hogy fennáll az előre hozott választások lehetősége, de szerinte ezt a forgatókönyvet el kellene kerülni, mert nem hozna jelentős változást a politikai erőviszonyokban, és fenntartaná a jelenlegi patthelyzetet.
Hatalmas erővel csapott le a szélvihar a Gyergyószárhegy határában álló kapolnára kedden délután. A vihar teljesen megrongálta a szabadtéri létesítményt.
Narancssárga jelzésű viharriasztás volt érvényben kedden délután Maros megyében, ahol az erős szél, a felhőszakadás több helyen is komoly fennakadásokat okozott.
Közönségének alig 9 százaléka középiskolás korú – ezért alapvető cél lesz a jövőben, hogy nyisson a fiatalok felé a gyergyószentmiklósi Figura Stúdió Színház.
Sepsiszentgyörgyön olyan meleg van, hogy locsolni kell az utcákat. A TEGA köztisztasági vállalat naponta száz köbméter vizet használ fel a megyeszékhely hűtésére.
szóljon hozzá!