
Megtisztították az emlékműveket
Fotó: Úz-völgye Facebook-csoport
Állagmegőrző munkálatokat végzett az úzvölgyi hősök temetőjében a civilek egy csoportja augusztus második hétvégéjén. A kezdeményezők arra kérik a látogatókat, hogy vigyázzanak az emlékművekre.
2024. augusztus 11., 12:412024. augusztus 11., 12:41
2024. augusztus 11., 12:422024. augusztus 11., 12:42
Az emlékművek állagmegóvó tisztítását és felületkezelését vállaló civilek az Úz-völgye nevű Facebook-csoportban számoltak be az akcióról.
Mint ismert, a Bákó megyei Dormánfalva város önkormányzata 2019 márciusában saját közvagyonává nyilvánította az úzvölgyi temetőt, és még az év áprilisában önkényesen román parcellát alakított ki a sírkertben. Korábban (és azóta is)
Fotó: Úz-völgye Facebook-csoport
A sírkertben zömmel I. világháborús, a márványtáblák felirata szerint az osztrák-magyar, a német és az orosz hadseregnek az úzvölgyi harcokban elesett katonái nyugszanak.
A két világháborúban elesett katonák tiszteletére rendezett megemlékezést idén augusztus 25-én, vasárnap tartják.
Fotó: Úz-völgye Facebook-csoport
Az Európai Unióban (EU) 5,1 százalékkal, az euróövezetben 4,7 százalékkal emelkedtek a lakásárak 2026 első negyedévében az egy évvel korábbihoz képest.
Tánczos Barna ügyvivő mezőgazdasági miniszter szerint elfogadhatatlanul magas a gázolaj ára Romániában.
Zivatarokra figyelmeztető sárga jelzésű riasztás lép érvénybe csütörtökön délelőtt tíz órától Románia egész területén.
Hálózati munkálatok miatt csütörtökön több Maros megyei több településen is korlátozzák az ivóvíz-szolgáltatást – közli az Aquaserv vízszolgáltató vállalat.
Egy 15 és egy 16 éves fiú vesztette életét szerda este Medgyesen, miután elütötte őket egy tolatómozdony.
Nem csak a környékbeli falvakból ingázóknak, hanem a Székelykeresztúron élő, a könnyűiparból leépítésre kerülő munkavállalók számára is nehéz lesz elhelyezkedni a helyi munkaerőpiacon, a jelenlegi kínálat alapján.
Nemkívánatos személlyé nyilvánítottak Romániában egy marokkói állampolgárt. A Román Hírszerző Szolgálat (SRI) szerint a férfi terrorista propagandát terjesztett, és romániai polgárok radikalizálásában is részt vett.
Nem mindennapi eseményre hívták meg a Székelyhont szerdán: 65 éves érettségi találkozóját tartotta a Gábor Áron Iskolaközpont jogelődjének számító Szentegyházi Vegyes Középiskola 1960-61-es tanévben végzett évfolyama.
Szedd magad levendulaszüretet szervez a gyergyószentmiklósi Vidékfejlesztés pénteken délután.
A nyári érettségire beiratkozott diákok 97,4 százaléka vett részt szerdán a szaknak megfelelő kötelező tantárgyból (matematikából vagy történelemből) tartott írásbeli vizsgán – számolt be az oktatási minisztérium.
1 hozzászólás