
Az előkészületek már zajlanak, vasárnap nyílik a karácsonyi vásár a Patkóban
Fotó: Erdély Bálint Előd
A karácsonyi vásár csak a záróakkordja lesz annak a rendezvénysorozatnak, amelyet az ünnepi időszakra terveznek – mondta Pálfi Kinga, Székelyudvarhely alpolgármestere a témában tartott keddi sajtótájékoztatón.
2021. december 14., 16:582021. december 14., 16:58
2021. december 14., 17:092021. december 14., 17:09
A vásár a megszokott helyen, a Patkóban lesz, hivatalosan advent utolsó vasárnapján nyílik, amikor a betlehemi lánggal meggyújtják a negyedik adventi gyertyát is. A vásárban lesz fényboltív, fotósarok, kézműves termékeket találhatnak majd itt a látogatók, és
– sorolta az alpolgármester.
Simon Mária Tímea, a Művelődési Ház igazgatója elmondta, 20-án a frissen felújított református templomban este hat órától lép fel Kubinyi Júlia népdalénekes, kedden a Székelyföldi Filharmónia ad karácsonyi koncertet a Szent István-teremben.
– tette hozzá –, ezen a napon a kolozsvári Karaván együttes koncertezik a Stúdió moziban. Idén is eljön a Hargita Megyei Mentőszolgálat Mikulása, a Patkóban, illetve a Stúdió moziban is várja a gyerekeket szerdán.
Pálfi Kinga alpolgármester és Simon Mária Tímea, a Művelődési Ház igazgatója
Fotó: Erdély Bálint Előd
Csütörtökön két előadást is tart a Puck bábszínház. Aznap lesz szabadtéri klasszikus zenei koncert is: Kristóf Béla hegedűművész karácsonyi összeállítással lép fel a Patkóban.
– mondta továbbá Simon Mária Tímea. Pálfi Kinga hozzátette, az aktuális járványügyi szabályok lehetővé teszik az éjféli mise megtartását is, ez szabadtéren, szintén a Patkóban lesz. Ugyanakkor
a tavalyi kihagyás után tehát a korábbi megszokott ünnepi hangulattal búcsúztathatjuk majd az óévet – mondta az alpolgármester.
Az 112-es hívószámra medvecsapdába rekedt bocsról érkezett bejelentés Nyárádkarácson községből. A rendőrség bűnügyi eljárást indított, orrvadászat gyanújával. A község polgármestere, Bodó Károly Gyula szerint az ügy árnyaltabb, mint elsőre látszik.
Az átlagosnál csapadékosabb időszakot jeleznek előre a meteorológusok jövő hétre az ország minden régiójában, míg a május 1-jei minivakációt magában foglaló hétre az ilyenkor megszokottnál magasabb hőmérsékleteket valószínűsítenek.
Bíróság elé állítanak a bukaresti ügyészek egy 20 éves fiatalembert és 14 éves barátnőjét, akiket azzal vádolnak, hogy megölték a lány anyját, majd a holttestet elásták egy erdőben.
Különböző technikákkal füstölt szalonnákat kóstolhattak a csíkszeredaiak a második alkalommal megszervezett Füst és só – Székelyföldi Szalonnamustra elnevezésű rendezvény első napján, pénteken.
Romániának most a deficittel kapcsolatos problémák megoldására és a helyreállítási források lehívására kellene összpontosítania, nincs szüksége politikai válságra - jelentette ki pénteken Ilie Bolojan miniszterelnök.
Elemezte a magyarországi választások eredményeit a Szövetségi Állandó Tanács. Kelemen Hunort felhatalmazták, hogy Magyar Péterrel, a Tisza elnökével tárgyaljon.
A Tisza Párt azt javasolja, hogy május 9-én legyen az új Országgyűlés alakuló ülése, aznap megválaszthatják az új miniszterelnököt is.
A Felsőrákoson történt bántalmazásról szóló cikkünk megjelenését követően a rendőrség támogatásáról biztosította a lakosságot. Közleményükben hangsúlyozták: szorgalmazzák a térfigyelő kamerarendszer beindítását, és fokozzák a járőrözést a faluban.
Az idei első két hónapban éves viszonylatban 2,1 százalékkal csökkent Románia energiatermelése – derül ki az Országos Statisztikai Intézet (INS) pénteken közzétett adataiból.
Elsőfokú (sárga jelzésű) árvízvédelmi készültséget rendelt el pénteken az Országos Hidrológiai és Vízgazdálkodási Intézet (INHGA) hét megye folyóvizeire.
szóljon hozzá!