
Képünk illusztráció
Fotó: Rédai Attila
Míg tavaly online karácsonyi vásárt szerveztek Sepsiszentgyörgyön, idén december 17. és 23. között a Karácsonyi Bazárt a város főterén tartják meg.
2021. november 22., 17:292021. november 22., 17:29
A kézművesek, iparművészek, könyvkereskedők, őstermelők, illetve a helyben fogyasztható ételeket és italokat kínáló árusok jelentkezését december 6-ig várják.
A szervező Kónya Ádám Művelődési Ház arról tájékoztat, hogy a bazárban hagyományos úton előállított, saját készítésű vagy más termékek jeleníthetők meg. A részvételi díj a kézművesek és őstermelők esetében napi 40 lej, a könyv- és játékkereskedők napi 60 lejt fizetnek. A három négyzetméter alatti kis közélelmezési egységek, például a popcorn-, főtt kukorica-, limonádé-, fagylalt- és fánkárusok napi 60 lejt fizetnek egy négyzetméterért.
Továbbá zárt borítékos versenytárgyalást hirdetnek három kürtőskalács- és lángossütőnek, egy meleg italokat felszolgáló egységnek és egy hagyományos ételeket kínáló lacikonyhának.
A mai nappal, négy év után megszűnik az háborús veszélyhelyzet – közölte a miniszterelnök csütörtök reggel a Facebookon-oldalán.
Miután a Pro Animalia Alapítvány közel harminc év működés után beszüntette a tevékenységét, a csíktaplocai menhely védencei háromszéki civilszervezethez kerülnek. A kutyákat hamarosan átköltöztetik egy új helyre, ahol gondjukat fogják viselni.
A „számottevő” amerikai jelenlét az európai országok közös érdeke – jelentette ki a Bukaresti Kilencek (B9) csúcstalálkozója utáni sajtótájékoztatón Nicușor Dan.
Az Észak-atlanti Szerződés Szervezete mindig is erős szövetség volt és az is marad, és szükségünk van egy erősebb Európára egy erősebb NATO-n belül - jelentette ki szerdán Mark Rutte NATO-főtitkár a Bukaresti Kilencek csúcstalálkozójának végén.
Megtalálták élve szerdán kora délután azt az ötéves kisfiút, aki hétfő délután tűnt el a Szeben megyei Oltalsósebes településről. A kiskorú eltűnését a fiú apja jelentette a rendőrségnek.
Februárhoz képest márciusban 381 lejjel (6,9 százalékkal) 5938 lejre nőtt a nettó átlagbér Romániában – közölte szerdán az Országos Statisztikai Intézet. A bruttó átlagbér 9902 lej volt, 630 lejjel (6,8 százalékkal) nagyobb, mint az előző hónapban.
Egy 22 éves fiatalember és egy 20 éves lány meghalt, további két fiatal pedig megsérült egy balesetben, amely szerdára virradóra történt Vrancea megyében.
Az Országos Diszkriminációellenes Tanács nem képes ellátni a feladatát, így bárki következmények nélkül támadhatja a magyarságot is, hiszen nem kell büntetéstől tartania – állítja a Székely Figyelő Alapítvány vezetője, Árus Zsolt.
A képviselőházban szerdán elfogadott törvénytervezet szerint nőnek a társadalmi együttélés szabályainak, valamint a közrendnek és a köznyugalomnak a megsértése esetén kiszabható bírságok.
Volodimir Zelenszkijt szerdán fogadta a Cotroceni-palotában Nicușor Dan román államfő és Karol Nawrocki lengyel elnök.
szóljon hozzá!