
Fotó: Bíró Blanka
A Sepsi Arénában csütörtökön kezdődik az első SepsiBook könyvvásár és kortárs irodalmi fesztivál. Május 26. és 29. között negyven erdélyi és magyarországi kiadó vesz részt, mintegy harminc standon kínálják a könyveket és közel 80 irodalmi, könyves, zenés eseményen vehetnek részt az érdeklődők.
2022. május 23., 16:262022. május 23., 16:26
A szervezők tájékoztatása szerint a Sepsi Tour – Kalandvonat az arénához viszi az utasokat,
Szombaton és vasárnap, jegyet kell váltani a könyvtártól egészen a Sepsi Arénáig közlekedő kisvonatra.
Szonda Szabolcs, a rendezvényt szervező Bod Péter Megyei Könyvtár igazgatója hétfői sajtótájékoztatóján elmondta:
Ahogy a könyvtár állománya leképez minden területet, a szépirodalom teljes vonulatát, ez a sokszínűség jellemző a SepsiBook kiadói és programkínálatára. Minden életkor, tapasztalat számára kínálnak élményt, nemcsak a „vájtfülűeket” szólítják meg.
– fejtette ki még az igazgató.
A sajtótájékoztatón Hollanda Andrea a Bod Péter Megyei Könyvtár olvasószolgálatának vezetője, a gyerekprogram felelőse, leszögezte, hogy kiemelt szerepet kapnak a rendezvényen a gyerek- és ifjúsági programok.
Két hét alatt húsz osztály, mintegy 400 diákja vett részt a könyvtári foglalkozásokon, a könyvvásárra kétszer ennyit várnak szervezetten. Szakmai programokat szerveznek a szülőknek és a pedagógusoknak, abban próbálnak segíteni, hogy a trendeket követve, megtalálják a megfelelő gyerekkönyveket – fejtette ki Hollanda Andrea.
A könyvvásár teljes programja elérhető a sepsibook.ro oldalon.
Telefont tulajdonított el, illetve bántalmazta volt élettársát egy 34 éves férfi, akit pénteken vettek őrizetbe a hatóságok Sepsiszentgyörgyön – tájékoztat a Kovászna Megyei Rendőr-főkapitányság.
Ittas sofőrt tartóztattak fel a hatóságok pénteken este Gyergyótölgyes községben – közli a Hargita Megyei Rendőr-főkapitányság.
Nagy mennyiségű cigarettát és alkoholt foglaltak le a rendőrök pénteken a Hargita megyében tartott házkutatások során, ugyanakkor két személy őrizetbe is vettek – közli a Hargita Megyei Rendőr-főkapitányság.
Légköri instabilitásra, a szél felerősödésére széllökésekre, valamint felhőszakadásokra kell számítani az ország több megyéjében, beleértve Hargita és Kovászna megyéket.
Egy a juhok legeltetésével kapcsolatos vita miatt támadt rá egyik pásztor a másikra a zágoni mezőn; az agresszort előzetes letartóztatásba helyezték – közli a Kovászna Megyei Rendőr-főkapitányság.
Harmincnapos előzetes letartóztatásba vettek két fiatalt Sepsiszentgyörgyön, akik előszőr csendzavarást követtek el, majd szomszédjaikat ütlegelték és egy járműben is kárt tettek – közli a Kovászna Megyei Rendőr-főkapitányság.
A világnak nincsen szüksége olyan mesterséges intelligenciára, amely leértékeli az emberiséget, ellenkezőleg, bölcsesség vezette emberi intelligenciára van szüksége – mondta XIV. Leó pápa.
Három 31 és 72 év közti személyt hallgatott ki a rendőrség Bákóban akiket cigarettacsempészettel gyanúsítanak. Kettejüket őrizetbe vették.
Két autó ütközött össze szombaton hajnalban Homoródfürdő és Máréfalva között, hat személyt kellett kórházba szállítani – tudtuk meg a Hargita Megyei Rendőr-főkapitányságtól.
Leégett egy nyaraló faszerkezete a Maros megyei, Erdőszentgyörgyhöz közeli Bözödön, ahol pénteken éjfélkor csaptak fel a lángok – közli a Maros megyei tűzoltóság. Szerencsére senki sem sérült meg.
szóljon hozzá!