
Fotó: Kovászna Megyei Rendőr-főkapitányság
Drogfogyasztással és kereskedéssel gyanúsított személyeknél tartottak házkutatást a napokban a Szervezett Bűnözés és Terrorizmus Elleni Igazgatóság (DIICOT) Kovászna megyei ügyészei és a háromszéki rendőrség nyomozói.
2017. június 24., 16:222017. június 24., 16:22
2017. június 24., 16:252017. június 24., 16:25
Tolvaj Marin Nicoleta, a Kovászna Megyei Rendőr-főkapitányság szóvivője szombaton arról tájékoztatta portálunkat, hogy a múlt héten hét helyszínen tartottak házkutatást a Szervezett Bűnözés és Terrorizmus Elleni Igazgatóság (DIICOT) Kovászna megyei ügyészei és a rendőrség szervezett bűnözés elleni ügyosztályán dolgozó nyomozók. Négy gyanúsított állandó lakhelyén és lakásán vizsgálódtak. A nyomozás során megállapították, hogy február és június közötti időszakban, három férfi és egy nő – 25 és 38 év közöttiek – tiltott drogokat használtak, és kereskedtek is a kábítószerrel.
• Videó: Kovászna Megyei Rendőr-főkapitányság
A házkutatások során hat vadkender tövet, két mobiltelefont, és több más vagyontárgyat is lefoglaltak bizonyíték gyanánt.
A három gyanúsítottat kihallgatták a DIICOT a Kovászna megyei székhelyén, majd a 38 éves férfit 24 órára vizsgálati fogságba helyezték, de mivel ezt a törvényszék nem hosszabbította meg, bírósági felügyelet alá került.
Az ügyben folytatódnak a kivizsgálások.
A lej–euró árfolyam a következő időszakban mindkét irányba elmozdulhat, és a feszültség mindaddig fennmaradhat, amíg a piacok nem kapnak egyértelmű válaszokat Románia politikai és pénzügyi stabilitásával kapcsolatban – jelentette ki a BNR szóvivője.
A Nemzeti Liberális Párt (PNL) képviselőházi frakcióvezetője, Gabriel Andronache szerint Ilie Bolojan ismét miniszterelnöknek jelölhető, mert ezt nem tiltja az alkotmánybíróság.
Az Országos Közegészségügyi Intézet (INSP) szerdán közölte, hogy 2023 és 2026 között összesen 15 hantavírus-fertőzéses esetet jegyeztek Romániában, ezek közül egyet idén.
Marosvásárhelyen, Szovátán és Székelyudvarhelyen új beruházásként épülhetnek fiataloknak szánt lakások, illetve előrelépés várható a sepsiszentgyörgyi, csíkszeredai, kézdivásárhelyi, kovásznai és malomfalvi ifjúsági lakások terén is – közölte az RMDSZ.
A Bolojan-kormány bukása a fokozódó gazdasági bizonytalanság miatt máris érezteti hatását a román energiapiacon – figyelmeztetett csütörtökön közzétett elemzésében Dumitru Chisăliță, az Intelligens Energia Egyesület (AEI) elnöke.
Megszűnik a TV2 Tények című hírműsora – erősítette meg a csatorna elnök-vezérigazgatója a 444-nek. Vaszily Miklós a portálon csütörtökön megjelent cikkben a csatorna struktúrájának átszervezéséről is beszélt – szemlézte az anyagot az MTI.
Az összes párt az embereinek elhelyezésére használta az állami vállalatok vezetői tisztségeit, ezen azonban a következő években változtatni kell – jelentette ki szerdán este Ilie Bolojan.
Az idénymunkák újraindulásával enyhén csökkent a munkanélküliség Hargita megyében. A sokévi átlagnál kisebb viszont az állásajánlatok száma is.
Székelyföld-szerte nyárias meleg volt tegnap délután, Csíkszeredában is 25,2 Celsius-fokig melegedett fel napközben a levegő hőmérséklete.
szóljon hozzá!