
Archív
Fotó: Kovászna Megyei Rendőr-főkapitányság
Nagy erőket felvonultatva tíz helyszínen tartottak házkutatást a Kovászna és Brassó megyei rendvédelmi szervek szerdán. Egy kábítószer-forgalmazással foglalkozó bűnbanda után nyomoztak, a rajtaütés során pedig kannabiszt, amfetamint és más tudatmódosító szereket foglaltak le.
2019. szeptember 26., 13:012019. szeptember 26., 13:01
Több magas kockázatúnak minősülő kábítószer fogyasztásával és kereskedelmével gyanúsított személynél tartottak házkutatást Kézdivásárhelyen, Csernátonban, Torján, Lemhényben és Szentkatolnán.
– tájékoztat csütörtöki közleményében a Kovászna Megyei Rendőr-főkapitányság.
Öt személyt bekísértek a Szervezett Bűnözés és Terrorizmus Elleni Ügyészség (DIICOT) sepsiszentgyörgyi székhelyére további vizsgálatok céljából, egy részüket – a rendőrség nem közli pontosan hány személyt – 24 órára őrizetbe vettek, és javasolják 30 napos előzetes letartóztatásukat.
Rendkívül hideg időjárásra, kemény fagyra, ónos esőre és hófúvásra figyelmeztető előrejelzést adott ki vasárnap az Országos Meteorológiai Szolgálat az ország teljes területére. Hargita és Kovászna megyében is erősen lehűl az idő.
A Gyimesek vadregényes erdői között, a hegyek ölelésében egy különleges természeti kincs bújik meg: a Jávárdi-vízesés, vagy ahogyan a helyiek nevezik, a Zúgó. A név tökéletesen illik rá – itt a víz sziklák között zúg le a mélybe.
A fejlesztési minisztérium létrehozta az országos helyreállítási terv (PNRR) keretében tervezett 4500 új bölcsődei hely csaknem háromnegyedét – jelentette be Cseke Attila miniszter, aki szombaton Lugosban avatott fel egy új bölcsődét.
Raed Arafat belügyi államtitkár úgy véli, hogy a közösségi média hálózatok nagy kockázatot jelentenek a gyermekek és serdülők számára, és szerinte ideje, hogy a törvényhozók korlátozzák a 15–16 év alattiak hozzáférését ezekhez az online platformokhoz.
Elődjéhez, Ferenc pápához hasonlóan XIV. Leó is úgy döntött, hogy nem költözik be a vatikáni paloták pápai lakosztályába, hanem egyszerűbb, személyre szabott otthont alakít ki magának.
Nicușor Dan államelnök tavaly egyebek mellett festményeket, fényképeket, albumokat, könyveket, porcelán tárgyakat, metszeteket, emblémákat, emlékérmeket, sőt egy nyakkendőt is kapott ajándékba a 2025-ös évi protokoll-eseményeken.
Több százan demonstráltak Csíkszeredában szombat délben az adókedvezmények eltörlése miatt, a kormány lemondását is követelve. A tüntetésen a kezdeményezők mellett Korodi Attila, Csíkszereda polgármestere is felszólalt. Fotókon mutatjuk az eseményt.
A Richter-skála szerint 3,2-es erősségű földrengés történt pénteken 19 óra 31 perckor Vrancea megyében – közölte az országos földfizikai intézet (INCDFP).
Az energiabiztonságról egyeztetett pénteken Nicușor Dan államelnök ukrán hivatali kollégájával. Erről Volodimir Zelenszkij számolt be péntek este a Facebook-oldalán.
A kabinet pénteken határozattal módosította a pirotechnikai termékek forgalomba hozatalának feltételeit, drasztikusan korlátozva a balesetveszélyes termékekhez való hozzáférést.
szóljon hozzá!