
A házkutatás alkalmával több mint nyolcvan ezer lejt foglaltak le a rendőrök. Képünk illusztráció
Fotó: Maros Megyei Rendőr-főkapitányság
Harmincnapos előzetes letartóztatásba helyeztek egy 23 éves háromszéki fiatalembert, akit magas kockázatú kábítószerrel való kereskedéssel gyanúsítanak.
2021. január 07., 20:582021. január 07., 20:58
A rendőrök és a Terrorizmus és Szervezett Bűnözés Elleni Ügyészség (DIICOT) Kovászna megyei területi irodájának ügyészei csütörtökön arról tájékoztatnak, hogy tetten érték egy férfit, amint megpróbált eladni 100 darab ecstasyként is ismert MDMA-tablettát.
A nyomozás folytatásaként házkutatást tartottak egy másik, 23 éves háromszéki férfinál, aki szállította az eladásra kínálta a kábítószert. A lakásban hét tabletta ecstasyt, 3 gramm kannabiszt, két dohányaprítót, egy elektromos mérleget, egy légpuskát, 44 petárdát, 82 352 lejt, 4485 eurót, 14 430 svájci frankot és 62 ezer forintot találtak és foglaltak le. A lakás tulajdonosát 24 órára őrizetbe vették, majd elrendelték harmincnapos előzetes letartóztatásba vételét.
A férfi, akit a száz ecstasy-tablettával tetten értek, hatósági felügyelet alá került. Mindkettejüket azzal gyanúsítják, hogy Kovászna megye területén nagy kockázatúnak minősülő kábítószerrel kereskedtek.
Naponta mintegy 23 ezer rendőr, csendőr, határrendész, tűzoltó és rohammentős teljesít szolgálatot a karácsonyi hosszú hétvégén.
Szívélyesen, mosolyogva fogadtak, pedig alig pár órája érkeztek haza Budapestről: Kristof Béla és Rebeka, a Csillag születik idei győztesei a döntő utáni éjszakát még a fővárosban töltötték, kedden pedig már Székelyudvarhelyen beszélgettünk velük.
December 19-én személyes okokból lemondott a TAROM vezérigazgatója, Costin Iordache, de hivatalában marad 2026. január 15-ig, ameddig a vállalat igazgatótanácsa ügyvivő vezérigazgatót nevez ki – jelentette be szerdán az állami légitársaság.
Az előrejelzéseknek megfelelően havazásba váltott át a csapadék az ország több régiójában, így többek között Csíkszéken is.
Családon belüli erőszakhoz kapcsolódó emberölési kísérlet miatt indult eljárás a férfi ellen, aki a gyanú szerint benzint locsolt az élettársára, és a nő testfelületének 50 százalékán égési sérüléseket szenvedett.
Az Országos Közegészségügyi Intézet (INSP) az idei influenzaszezon első halálesetéről számolt be szerdán: egy 88 éves, Kolozs megyei, krónikus betegségekben szenvedő nő hunyt el. Az idős asszony nem volt beoltva influenza ellen.
Hatvan napos hatósági felügyelet alá helyezték szerdán a katonai ügyészek Olt megye prefektusát, Cosmin Florescut (PSD) és alprefektusát, Ștefan Nicolaét (PNL), akiket jogosulatlan fegyverhasználattal gyanúsítanak.
Idén is sokan járultak hozzá adományaikkal az Együtt, egymásért mozgalomhoz, és a gyergyószentmiklósi Vöröskereszt gyűjtése is eredményes volt. Ennek köszönhetően sok család számára válhatott szebbé a karácsony Gyergyószentmiklóson és Gyergyószéken.
Testfelületének 50 százalékán megégett egy nő szerdára virradóra a Szatmár megyei Ivácskó település egyik gazdaságában kitört tűzben.
A marosvásárhelyi születésű magyar országgyűlési képviselő annak kapcsán kéri a tiszás politikus állásfoglalását, hogy az utóbbi időben ismét téma lett Magyarországon a külhöni magyarok ügye, különösképpen a szavazati joguk.