
Fotó: Albert Eszter
Egy év kihagyás után idén újra megszervezik a lelki feltöltődést nyújtó ökumenikus keresztény rendezvényt, a FeltöltŐt Gyergyószentmiklóson.
2021. június 04., 16:282021. június 04., 16:28
2021. június 04., 16:532021. június 04., 16:53
Június 25–27. között tartják idén a FeltöltŐ nevet viselő ökumenikus keresztény rendezvényt. 2019 nyarán nagy sikere volt az első kiadásnak, akkor közel nyolcezer ember vett részt a gyergyószentmiklósi rendezvényen. A szervezők remélik, hogy idén is szép számban lesznek feltöltődni vágyók.
– mondta el az esemény szervezője, Kántor Boglárka, hozzátéve, hogy két nagyszínpadon, a Virág-negyedben és a főtéren párhuzamosan lesznek a rendezvény mindkét napján dicsőítő koncertek, és nem feledkeznek meg a gyerekekről, családokról sem.
Őket a „Szabadidőparkba” várják, ahol a gyerekek számára különböző foglalkozásokat biztosítanak, és egy nagy ledfalon lesznek kivetítve a koncertek, rendezvények, így azokat a szülők is figyelemmel követhetik – fejtette ki a szervező.
A rendezvény csúcspontja az ökumenikus istentisztelet lesz, amelyet ezúttal is a Virág-negyedben, szabadtéren tartanak meg, június 27-én déli 12 órától. A háromnapos lelki feltöltődést hozó rendezvény szervezői karitatív jelleget is biztosítanak az eseményeknek azáltal, hogy nemes célra várnak felajánlásokat.
– mondta el Kántor Boglárka.
Az Isten dicsőítését és lelki feltöltődést nyújtó esemény részletes programja a feltolto.ro weboldalon tekinthető meg.
A lovassport, a klasszikus zene és a gasztronómia találkozik szombaton Prázsmáron. A különleges eseményen Alexandru Tomescu Stradivarius-hegedűje és Alexandra Silocea Bösendorfer-zongorája is főszerepet kap.
Vádat emelt Bukarest első kerületének ügyészsége egy férfi ellen, aki a fővárosi főpolgármester kabinetfőnökének adva ki magát fiktív WhatsApp-fiókokról Nicușor Dan nevében próbált ingyenjegyeket szerezni különféle eseményekre.
Közzétette az Országos Meteorológiai Szolgálat a június 1-je és 14-e közötti kéthetes időszakra vonatkozó időjárás-előrejelzését. Csak lassan fordulunk rá az igazi nyárra.
Halálra késelt egy 50 éves férfit a saját fia hétfőn este Piatra-Neamțon, az utcán. Az apa összeszólalkozott a fiával.
Az ENSZ Biztonsági Tanácsa Románia kérésére rendkívüli ülést tart az Oroszország által elkövetett román légtérsértés ügyében; Oana Țoiu román külügyminiszter a nemzetközi jogsértésekről és az Oroszország tettei által generált kockázatokról fog beszélni.
Nicușor Dan szerint a gyermeknap többet jelent egy örömteli pillanatnál, a társadalom elkötelezettségét jelenti egy olyan környezet megteremtése iránt, amelyben minden gyermek védelmet, odafigyelést, tiszteletet és bátorítást kap álmai követésére.
Egy felnőtt és két gyermek került kórházba hétfőn, miután négy személygépkocsi ütközött össze az 1-es országúton Felek (Avrig) Fenyőfalva (Bradu) felőli kijáratánál, Szeben megyében.
Előre tervezett karbantartási és hálózatfejlesztési munkálatok miatt több településen is szünetelni fog az áramszolgáltatás a következő napokban – közölte az Electrica áramszolgáltató vállalat.
A World Vision Románia által megkérdezett tinédzserek közel negyede azt mondja, hogy a felnőttek ritkán vagy szinte soha nem hallgatják meg őket – derül ki szervezet gyermeknap alkalmából végzett felméréséből.
Az államfő szerint az eltávolítása hatással lehet a jogállamisági feltételekhez kötött uniós források lehívására is.
szóljon hozzá!