
Az elmúlt két évben ez a negyedik alkalom, hogy emberre támad a medve. Képünk illusztráció
Fotó: Tuchiluș Alex
Az egyik bölöni esztena juhnyáját védelmező pásztort sebesített meg a medve hétfőn. Az áldozat állapota stabil, az önkormányzat a hatóságokkal együtt a medve azonosításán és a környék biztosításán dolgozik.
2024. április 30., 15:012024. április 30., 15:01
2024. április 30., 15:032024. április 30., 15:03
Mindössze pár napja költözött ki a pásztor a Bölönpataktól körülbelül fél kilométerre lévő esztenára a nyájjal együtt. Ferencz Zoltán bölöni polgármester megkeresésünkre elmondta, hogy
Az áldozat a lábán sérült meg, de még így is autóba tudott ülni, és behajtani a faluba. A helyszínen elsősegélyben részesítették, majd a sepsiszentgyörgyi kórházba szállították a mentők, az állapota stabil.
A lábán érte sérülés az áldozatot
Fotó: Bölön Önkormányzata
A támadás az esztenától mintegy 70 méterre történt, erdős területen. A község elöljárója szerint amennyiben helytálló a pásztor elmondása, kijelenthető, hogy a szóban forgó nagyvadnak nem ez volt az első áldozata, korábban már rárontott emberre.
2022 júliusában ugyanezen a környéken ólálkodott a medve, megsebesítette egy pásztor lábát. 2023 tavaszán egy személy viszonylag könnyebben sérült, egy 60 év körüli pásztort azonban a fejét ért súlyos sérülések, nyílt sebek és harapások miatt életmentő orvosi ellátásban kellett részesíteni.
A mostani eset kapcsán Ferencz Zoltán elmondta: megteszik a tőlük telhetőt a medve azonosításához és visszaszorításához, adott esetben ártalmatlanításához. Kedden veszik fel a kapcsolatot a katasztrófavédelem illetékeseivel,
A községvezető kifejtette, hogy csak ezután lehet majd további lépésekben gondolkodni, ugyanis a szóban forgó terület erdős, de amennyiben sikerül beazonosítani és alátámasztani azt, hogy valóban veszélyes egyedről van szó, csak azt követően lehet szó elaltatásról vagy elszállításról. A korábbi szerencsétlenségek kapcsán felidézte, hogy a támadások után 2–3 hónapig is keresték az állatot, de nem találták.
Mint mondta, a nagyvadak még egyszer sem merészkedtek be a faluba, de a határtól 100–200 méterre már rendszeresen ólálkodnak. Elsősorban állatokra támadnak, emberi sérülés akkor történik, amikor a pásztorok a nyájat védenék meg a medvéktől. Nem tudni, hogy a hétfői incidens nyomán hány állat veszett oda, ezt a keddi akció során derítik ki.
Nicușor Dan megtámadta az alkotmánybíróságon a parlamentben múlt héten elfogadott új feddhetetlenségi törvényt – közölte hétfőn az elnöki hivatal.
Mit tud a lakosság a Maros megyét is érintő méltányos átállási programról, a munkahelyek megszűnéséről, átalakulásáról? Hogyan látja a települése jövőjét? – ezekkel a témákkal is foglalkozik a napokban közzétett kérdőív.
Nem bizonyult tartósnak a Duna vízszintjének emelkedése Csernavodánál, fel kell készülni arra, hogy néhány napig teljesen le kell fog állni az atomerőmű – jelentette be Alexandru Bușoi energetikai államtitkár hétfőn.
Alvás közben korrigálja a látást, nappal pedig szemüveg és hagyományos kontaktlencse nélkül biztosít éles látást. Az éjszakai kontaktlencse egyben kényelmes, és a gyermekkori rövidlátás előrehaladását is lassíthatja.
Az RMDSZ első opciója egy teljes jogkörű kormány megalakítására egy „nagykoalíció” létrehozása, más országok mintájára, hogy megakadályozzák a szélsőséges erők kormányra jutását – jelentette ki hétfőn Cseke Attila ügyvivő fejlesztési miniszter.
Harminckét járvezetői engedélyt függesztettek fel a hétvégén a hatóságok Maros megyében, de olyan sofőrt is feltartóztattak, aki nem rendelkezett jogosítvánnyal – tájékoztat a Maros Megyei rendőr-főkapitányság.
Cseke Attila ügyvivő egészségügyi miniszter szerint a közösségi oldalakon terjedő félretájékoztatás „rendkívül veszélyessé” vált, ezért az államnak határozottabban kell fellépnie, szükség esetén a jogszabályok szigorításával.
A házbizottság érvényesnek minősítette azt a 140 képviselő által támogatott indítványt, amelyben a Tisza parlamenti frakciója Baka Andrást jelöli államfőnek.
Magyar és román nyelven rakták ki Csíkszereda nevét a város egyik újonnan létrehozott körforgalmában, a Hargita utcában.
Új szabályok léptek életbe a más uniós tagállamokban vásárolt jövedéki termékek Romániába történő behozatalára.
1 hozzászólás