
Képünk illusztráció
Fotó: Pál Árpád
Kutyáját sétáltató személyre támadt Csíksomlyón vasárnap reggel két juhászkutya. A 112-es sürgősségi számra három segélyhívás érkezett, az eset helyszínére kivonult a tűzoltóság elsősegélynyújtó egysége és a csendőrség is.
2024. szeptember 08., 12:262024. szeptember 08., 12:26
Vérfagyasztó, rémült ordításra riadtak vasárnap reggel Kissomlyó-hegy közelében lakók: egy ember kiabált segítségért, miközben kutyasétáltatás közben a közelből rárontott két pásztorkutya.
A reggeli csendet megtörő segélykérésre több közeli lakó reagált, három hívás is befutott a 112-es számra. A támadó ebek először a kutyát vették célba, végül szerencsére senkinek nem esett bántódása, a csendőrség kiérkezésekor az agresszív kutyák már visszavonultak – tudtuk meg a Hargita Megyei Csendőrfelügyelőség sajtóosztályától. A pásztorkutyák felügyeletével megbízott személyt – azok ugyanis nem a tulajdonosuknál voltak – a hatóságok 100 lejes bírsággal sújtották.
Két személy meghalt kedd este, miután egy személygépkocsi járdán tartózkodó gyalogosokba hajtott Brassóban – közölte a Brassó megyei katasztrófavédelmi felügyelőség (ISU).
A Richter-skála szerint 4,3-as erősségű földrengés történt kedden 20 óra 21 perckor Buzău megyében, Vrancea szeizmikus térségben – közölte az országos földfizikai intézet (INCDFP).
Nicușor Dan államfő gratulált Baka Andrásnak magyar köztársasági elnökké választásához kedden.
Új bázist nyit decemberben a Wizz Air légitársaság a Brassó–Vidombáki Nemzetközi Repülőtéren, és tizenötre bővíti a városból elérhető célállomások számát.
A román állampolgárok 2026. szeptember 4-től közvetlen repülőjárattal utazhatnak a Kínai Népköztársaságba a Peking és Bukarest közötti, az Air China által üzemeltetett járat elindításával.
A tartós szárazság miatt megugrott a vízfogyasztás, ami megnehezíti gyergyószentmiklósi, és környékbeli vízellátást is. Egyelőre még csak kérik az embereket, hogy takarékoskodjanak a vízzel, de ha a helyzet nem javul, korlátozásokra is szükség lesz.
Megnyitották az észak-erdélyi autópálya újabb, Magyarzsombor és Vaskapu közötti szakaszát kedden a gépkocsiforgalom előtt. A 12 kilométeres szakasznak egyelőre nincs összeköttetése a már korábban átadott szakaszokkal.
Visszavette a sepsiszentgyörgyi önkormányzat a Sepsi Bike rendszerrel együtt beszerzett 12 triciklit az üzemeltetőtől, hogy azok végre az idősek és mozgáskorlátozottak mobilitását szolgálják. A járművek használatának módjáról még egyeztetnek.
A magyar társadalom mély megosztottságát nevezte az elmúlt évek legsúlyosabb következményének Baka András köztársasági elnökké választása után tartott beszédében kedden a Parlamentben.
Az Országos Audiovizuális Tanács (CNA) keddi döntése szerint fel fogja szólítani a TikTok közösségi platformot, hogy távolítson el az „Ambulanța Neagră” vagy „Salvarea Neagră” témával kapcsolatos 90 videót az online közegből.
2 hozzászólás