
Képünk illusztráció
Fotó: Pál Árpád
Kutyáját sétáltató személyre támadt Csíksomlyón vasárnap reggel két juhászkutya. A 112-es sürgősségi számra három segélyhívás érkezett, az eset helyszínére kivonult a tűzoltóság elsősegélynyújtó egysége és a csendőrség is.
2024. szeptember 08., 12:262024. szeptember 08., 12:26
Vérfagyasztó, rémült ordításra riadtak vasárnap reggel Kissomlyó-hegy közelében lakók: egy ember kiabált segítségért, miközben kutyasétáltatás közben a közelből rárontott két pásztorkutya.
A reggeli csendet megtörő segélykérésre több közeli lakó reagált, három hívás is befutott a 112-es számra. A támadó ebek először a kutyát vették célba, végül szerencsére senkinek nem esett bántódása, a csendőrség kiérkezésekor az agresszív kutyák már visszavonultak – tudtuk meg a Hargita Megyei Csendőrfelügyelőség sajtóosztályától. A pásztorkutyák felügyeletével megbízott személyt – azok ugyanis nem a tulajdonosuknál voltak – a hatóságok 100 lejes bírsággal sújtották.
A pilóta lelki nyugalmának, felkészültségének, magabiztosságának, a honvédség és a tűzoltók gyors reagálásának köszönhető, hogy nem esett kár a civil infrastruktúrában a Gripen vadászgép lezuhanásakor.
Régiónként eltérő árazással 10-15 százalékkal emeli a Google a YouTube Premium előfizetés árát szeptembertől. Romániában 29 lej helyett 32 lej lesz az előfizetés a reklámmentes videómegosztóra.
Fizetésképtelenségi eljárás megindítását kezdeményezte a Lukoil romániai olajfinomítójának tulajdonosa, a Petrotel Lukoil, hogy időt nyerjen tevékenységének újraindításához – írja az MTI az Economedia.ro gazdasági hírportálra hivatkozva.
Egy ház körül mintegy 300 méteres körzetben evakuálták a lakókat hétfőn Vrancea megyében, miután egy diófa tetején egy lezuhant drónra bukkantak; a területet a vizsgálatok befejezéséig lezárták.
Erősödött hétfőn a lej az euróval és a svájci frankkal szemben, az amerikai dollár viszont drágult. Az arany ára is emelkedett, grammonként már több mint 672 lejt ér.
Összehangolt közúti ellenőrzést tartottak vasárnap a 15-ös országúton, Maros és Hargita megyében is. A négyórás akció során több mint 330 szabálysértést állapítottak meg, ezek túlnyomó többségét gyorshajtás miatt.
Három, alkohol befolyása alatt vezető sofőrt azonosítottak a Hargita megyei rendőrök augusztus 22-én és 23-án. Az egyik esetben a járművezetőnek jogosítványa sem volt, ráadásul az autón más gépkocsihoz tartozó rendszámtáblák voltak.
Változékony időjárás várható a következő két hétben: lesznek napok, amikor 31 Celsius-fokig emelkedik a hőmérséklet, máskor viszont mindössze 24 fok körül alakulnak a nappali csúcsértékek; csapadékra többször is számítani lehet.
Két halasztás után kihirdettek a jogerős ítéletet a Marosvásárhelyi Ítélőtábla a Borboly Csaba és 12 másik személy ellen indult büntetőperben. A vádlottakat nagyrészt felmentették a vádak alól, részben helyt adva fellebbezéseiknek.
2 hozzászólás