
Fotó: Multi-trans/Facebook
Május 14-től a sepsiszentgyörgyi Multitrans közszállítási vállalat újra működésbe helyezi azt az utánfutót, amellyel a kerékpárokat szállítja Sugásfürdőre.
2024. május 09., 11:172024. május 09., 11:17
A szolgáltatást tavaly közkívánatra vezette be a Multitrans Rt., a helyiek négyszáz aláírással nyomatékosítva kérték a vállalatvezetéstől, hogy tegye lehetővé a biciklik szállítását. A tizenkét férőhelyes utánfutó pedig teljességgel betölti rendeltetését, hiszen
Az óvatosság ez esetben is indokolt, hiszen egyes száguldó – és olykor a kanyarokat is levágó – autósok veszélyt jelenthetnek a lefelé akár 50 km/órával is guruló kerékpárosokra. Minden közlekedőnek kötelező tehát az éberség.
Hétköznapokon keddtől péntekig a 16 órakor induló járatokon, hétvégén és ünnepnapokon mind a délelőtt 10 órakor, mind pedig a délután 4 órakor induló járatokon lehetőség lesz bicikliszállításra. A szolgáltatás díja 2 lej 50 bani.
Hantavírusgyanús esetet jelentettek Krassó-Szörény megyéből – közölte pénteken az Országos Közegészségügyi Intézet (INSP).
Robbanás történt a Mol tiszaújvárosi üzemében, egy ember életét vesztette, több súlyos sérült van – írja az MTI Magyar Péter miniszterelnök péntek délelőtti Facebook-bejelentésére hivatkozva.
Az elnöki hivatal pénteken bejelentette, hogy a PSD, a PNL, az USR és az RMDSZ aláírt egy megállapodást, amelyben vállalják, hogy a parlamenti ülésszak végéig elfogadják az új közalkalmazotti bértörvényt.
Jelentős mennyiségű csapadékra és szélre figyelmeztető előrejelzést adott ki pénteken az Országos Meteorológiai Szolgálat (ANM).
A görlitzi többlakásos épület összeomlása után eltűntnek nyilvánított mindkét román turista holttestét megtalálták a romok alatt.
A hitelszerződés értelmében Románia 16,68 milliárd euró SAFE-forrást használhat fel. Lengyelország után ez a második legnagyobb tagállami keret.
Közzétette a kegyelmi ügy dokumentumait honlapján a Sándor-palota péntek reggel.
Bár az elmúlt években látványosan visszahúzódott a víz a szépvízi tározóban, a Csíki-medence ivóvízellátása továbbra sincs veszélyben. Sőt a kapacitása azt is megbírja, hogy a jövőben további alcsíki településeket csatoljanak rá a rendszerre.
Csütörtök délután egy 72 éves férfit megtámadott és megharapott egy medve a Beszterce-Naszód megyei Bükkös (Bichigiu) település külterületén, ahol két héttel ezelőtt egy nőt ölt meg a nagyvad.
Nicușor Dan államelnök csütörtökön megtámadta az alkotmánybíróságon azt a törvényt, amely szerint idén országos szinten 859 barnamedve megelőző célú kilövését engedélyezik a populáció szabályozása érdekében.
szóljon hozzá!