
Tilos lesz ezentúl Székelyudvarhely parkjaiban kerékpározni, rollerezni, gördeszkázni a gyerekek biztonsága érdekében. Képünk illusztráció
Fotó: Barabás Ákos
Tilos lesz behajtani biciklivel, rollerrel és gördeszkával a székelyudvarhelyi parkokba – közölte Facebook oldalán a Székelyudvarhelyi Helyi Rendőrség. A közlemény szerint jövő héten tiltó táblákat helyeznek ki a városi parkok bejárataihoz, a tiltás betartását pedig a helyi rendőrök szigorúan fogják ellenőrizni, és már e héttől kezdődően tájékoztatják, illetve figyelmeztetik a parkokban kerékpározókat, rollerezőket és gördeszkázókat.
2021. június 11., 12:572021. június 11., 12:57
A tiltás bevezetését több panasztétel indokolta, jellemzően a kisgyerekes szülők és az idősek részéről, miszerint a város parkjaiban
A helyi rendőrség által közzétett Facebook-bejegyzésben konkrét példával is szemléltették, hogy mit is takar a balesetveszélyes tevékenység. Egy kisgyermekes szülő fordult ugyanis az intézményhez, akinek kisfiát június 5-én, séta közben ütötte el egy biciklis a városi parkban.
Az ilyen esetek elkerülése érdekében bevezetett korlátozás alól a kisebb korosztályhoz tartozó, szülői felügyelet alatt rollerező, kerékpározó vagy kerékpározni tanuló gyerekek képeznek kivételt – áll a rendőrségi felhívásban.
A Tisza és Magyarország megnyerte ezt a választást, nem kicsit, hanem nagyon, sőt nagyon nagyon – jelentette ki a Tisza Párt elnöke vasárnap este Budapesten.
A párt gyenge teljesítménye miatt az országgyűlési választáson, lemondott a Demokratikus Koalíció elnöke, Dobrev Klára.
Elismerte a Fidesz vereségét az eredményvárón tartott beszédében Orbán Viktor, Magyarország miniszterelnöke az országgyűlési választások eredményének tükrében. A határon túlról érkező támogatást megköszönte.
A választási eredmények több mint ötven százalékos feldolgozottsága azt mutatja, hogy a Tisza nyerte a magyarországi országgyűlési választást.
A demokrácia ünnepeként értekelte Magyar Péter a magyarországi országgyűlési választási rekordrészvételt.
Közzétette a 2026-os magyarországi országgyűlési választás első részeredményeit a Nemzeti Választási Iroda.
A rendkívüli részvétel a választáson azt mutatja, hogy magyar demokrácia rendkívül erős – mondta Gulyás Gergely Miniszterelnökséget vezető miniszter vasárnap.
Rendben lezajlott a 2026-os országgyűlésiképviselő-választás - mondta a köztársasági elnök vasárnap este, miután tájékoztatást kapott a Nemzeti Választási Irodától (NVI).
Helyi idő szerint vasárnap este hét órakor (nálunk nyolckor) hivatalosan befejeződött a szavazás a Magyarország 3154 településén és a 23 budapesti kerületben kialakított 10 047 szavazókörben az országgyűlési választáson.
Címlapon hozzák a 2026-os magyar országgyűlési választással kapcsolatos információkat a vezető román hírportálok.
szóljon hozzá!