
Képünk illusztráció
Fotó: Veres Nándor
Április elejétől ismét lehet kérvényezni Csíkszeredában az Országos Lakásügynökség (ANL) által épített tömbházak bérlését. Csíkszereda Polgármesteri Hivatalának közleménye szerint az igényléshez szükséges dossziékat április április 6–16. között lehet leadni.
2021. március 31., 15:412021. március 31., 15:41
2021. március 31., 16:012021. március 31., 16:01
Az ANL-s lakásokat igénylőknek három kizáró jellegű feltételnek kell megfelelniük: A kérvényező18 és 35 év közötti személy lehet, neki és a vele ugyanazon háztartásban lakóknak nem lehetett és nem lehet a tulajdonában lakás, illetve bérlői sem lehetnek állami és helyhatósági tulajdonú lakásnak. A kérvényezőknek továbbá csíkszeredai munkahellyel kell rendelkezniük.
Az igénylők – amennyiben a fenti feltételeknek megfelelnek – a kérvényezést követően a csíkszeredai önkormányzat által összeállított – pontrendszer alapú – várólistára kerülnek, ez alapján juthatnak majd a kedvezményes áron bérelhető lakáshoz.
A kérvényezők az iratcsomókat április 6-tól 16-ig a polgármesteri hivatal 44-es számú irodájában adhatják le munkanapokon 9 és 13 óra között. Bővebb információkat és a szükséges iratok listáját a városháza honlapján lehet megtalálni.
A túlórát és a munkaszüneti napon végzett munkát a teljesítést követő 60 naptári napon belül kiadott szabadidővel kell kompenzálni, bizonyos feltételek mellett azonban bérpótlék is jár érte.
Ilie Bolojan ügyvivő miniszterelnök tudomásul vette Demeter András István lemondását a kulturális miniszteri tisztségről – közölte hétfői sajtótájékoztatóján a kormányszóvivő.
A kulturális miniszter benyújtotta lemondását hétfőn, miután nyilvánosságra került egy hangfelvétel, amelyen trágár hangnemben beszél a Chișinăui Rádió megvásárlásáról.
Lemondásra szólította fel hétfőn Kelemen Hunor a kulturális minisztert, miután nyilvánosságra került egy hangfelvétel, amelyen Demeter András István trágár hangnemben beszél a Chișinăui Rádió megvásárlásáról.
Felháborító jelenetet örökített meg egy névtelen felhasználó a csíksomlyói nyeregben a pünkösdi búcsút követően.
Az Európai Unióban áprilisban márciushoz képest 7,9 százalékkal nőtt a gázolaj és 2,4 százalékkal a benzin ára – derül ki az Eurostat hétfőn közzétett adataiból.
A pünkösdi időszak sem tartott vissza néhány sofőrt attól, hogy ittasan üljenek autóba, közülük ketten baleseteztek is – derül ki a Hargita Megyei Rendőr-főkapitányság hétfői összesítéséből.
A Hargita megyei csendőrséghez május 22-25. között 26 lakossági bejelentés érkezett lakott területek közelében megjelent medvékről.
Öt személy sérült meg, közülük kettőt kórházba kellett szállítani, miután tizenegy ember verekedett vasárnap este Előpatakon – közli a Kovászna Megyei Rendőr-főkapitányság.
Öt nap alatt hétszer jelent meg Farcádon a medve, amely ez idő alatt több kaptárt rongált meg a településen lévő méhészetnél, ráadásul a lakókat is félelemben tartotta. Végül vasárnap este kilőtték a fiatal egyedet.
szóljon hozzá!