
Képünk illusztráció
Fotó: 123RF
A koronavírus elleni védőoltások 2021 első negyedévében érkezhetnek meg az Európai Unió országaiba – írja a Mediafax, Andrea Ammonnak, az Európai Betegségmegelőzési és Járványvédelmi Központ igazgatójának a nyilatkozatára hivatkozva.
2020. november 23., 12:342020. november 23., 12:34
Tízmilliárd dollárt fizethet az Európai Unió az amerikai Pfizer és német partnere, a BioNTech, illetve a CureVac európai gyógyszergyár által kifejlesztett vakcinákra. Ezért az összegért több száz millió adagot biztosítanak az európai országok számára.
Múlt héten a Moderna nevű amerikai vállalat is bejelentette, hogy 94,5 százalékos hatékonyságú az általuk fejlesztett koronavírus elleni védőoltás, így a már említett Pfizer-féle vakcina mellett ez a második vállalat az USA-ban, amely messze felülmúlja a koronavírus ellenszerének kifejlesztésével szembeni várakozásokat.
Ursula von Der Leyen, az Európai Bizottság elnöke azt mondta, az Európai Gyógyszerügynökség jelenleg folyamatos kapcsolatban van az amerikai élelmiszer- és gyógyszerfelügyelettel (FDA), hogy közösen állandó felülvizsgálattal kísérjék figyelemmel a koronavírus elleni vakcinák fejlesztését.
Megkéselte osztálytársát egy 12 éves gyermek pénteken az Arad megyei Vinga község egyik iskolájában.
Görög Mártát, a Szegedi Tudományegyetem Állam- és Jogtudományi Karának dékánját kérte fel az Igazságügyi Minisztérium irányítására Magyar Péter leendő miniszterelnök pénteken.
Instabillá válik az időjárás már ma délutántól, és az ország nagy részén vasárnapig esőzések várhatók. Több megyére elsőfokú, sárga jelzésű riasztást adott ki a meteorológiai szolgálat légköri instabilitás és jelentős mennyiségű csapadék miatt.
Székelyföld lenyűgöző tájai, legendás helyszínei és természeti kincsei most egy izgalmas online játék keretében kerülnek reflektorfénybe. Kvízjátékunk lehetőséget kínál arra, hogy a résztvevők értékes nyereményekkel gazdagodjanak.
Bemutatta középiskolás aktív önkéntesét a Hargita megyei tűzoltóság az Életmentő szenvedéllyel elnevezésű program tízéves évfordulóján. A parancsnokság új jelentkezőket is vár a programba.
Legszebb virágaikat mutatják be, és kínálják eladásra az udvarfalvi termesztők szombaton és vasárnap a hagyományos kiállításon és vásáron. Szombaton a településen Májusfa néptánctalálkozót is tartanak, immár nyolcadik alkalommal.
Lemondott igazságügyi miniszteri jelöltségéről Melléthei-Barna Márton, aki ezt Facebook-oldalán jelentette be csütörtökön.
Maros megyében 1990 óta először írtak ki népszavazást, hogy lemondassanak egy polgármestert. A mezőszengyeliek június 14-én döntenek arról, hogy maradjon a jelenlegi községvezető vagy mennie kell.
Az ügyvivő egészségügyi miniszter csütörtöki nyilatkozatának előzménye, hogy hantavírus-járvány tört ki egy Európához közeledő óceánjáró hajón.
Dragoș Pîslaru ügyvivő munkaügyi miniszter szerint a helyreállítási és a kohéziós alapból megvalósuló beruházások miatt borítékolható, hogy Románia gazdasága növekedéssel zárja a 2026-os évet.
szóljon hozzá!