
Archív
Fotó: Pinti Attila
A csíkszeredai Juventutti Alapítvány idén is jótékonysági tanszergyűjtő akciót hirdet, hogy száz csíkszeredai és környékbeli nélkülöző gyermek tele táskával kezdhesse a tanévet – tájékoztat közleményében az alapítvány.
2021. augusztus 26., 13:132021. augusztus 26., 13:13
Az alapítvány gyűjtőakcióját még a tanévkezdés előtt, augusztus 27. és szeptember 8. között tartja, hogy a tanszerekből összeállított csomagokat időben kioszthassák a Csíkszereda környéki rászoruló kisdiákoknak.
Noha az iskolakezdés formája még kétes lehet, az biztos, hogy eszközök nélkül nehéz megfelelően tanulni, ezért a szervezők olyan új és használt, de kifogástalan állapotban levő eszközöket és tanszereket várnak, ami az iskolakezdéshez szükséges lehet (írószerek, füzetek, festékek, tolltartók, iskolástáskák, stb.)
Az adományokat szeptember 8-ig három gyűjtőponthoz várják:
a Zenit Plusz papírüzletben (Márton Áron utca 14. szám),
Papírmadár papírüzletben (Nagyrét utca 25. szám),
illetve naponta 8-16 óra között a Juventutti Alapítvány irodájában is (Körösi Csoma Sándor utca 2. szám.) fogadják a tanszereket.
A fejlesztési minisztérium létrehozta az országos helyreállítási terv (PNRR) keretében tervezett 4500 új bölcsődei hely csaknem háromnegyedét – jelentette be Cseke Attila miniszter, aki szombaton Lugosban avatott fel egy új bölcsődét.
Raed Arafat belügyi államtitkár úgy véli, hogy a közösségi média hálózatok nagy kockázatot jelentenek a gyermekek és serdülők számára, és szerinte ideje, hogy a törvényhozók korlátozzák a 15–16 év alattiak hozzáférését ezekhez az online platformokhoz.
Elődjéhez, Ferenc pápához hasonlóan XIV. Leó is úgy döntött, hogy nem költözik be a vatikáni paloták pápai lakosztályába, hanem egyszerűbb, személyre szabott otthont alakít ki magának.
Nicușor Dan államelnök tavaly egyebek mellett festményeket, fényképeket, albumokat, könyveket, porcelán tárgyakat, metszeteket, emblémákat, emlékérmeket, sőt egy nyakkendőt is kapott ajándékba a 2025-ös évi protokoll-eseményeken.
Több százan demonstráltak Csíkszeredában szombat délben az adókedvezmények eltörlése miatt, a kormány lemondását is követelve. A tüntetésen a kezdeményezők mellett Korodi Attila, Csíkszereda polgármestere is felszólalt. Fotókon mutatjuk az eseményt.
A Richter-skála szerint 3,2-es erősségű földrengés történt pénteken 19 óra 31 perckor Vrancea megyében – közölte az országos földfizikai intézet (INCDFP).
Az energiabiztonságról egyeztetett pénteken Nicușor Dan államelnök ukrán hivatali kollégájával. Erről Volodimir Zelenszkij számolt be péntek este a Facebook-oldalán.
A kabinet pénteken határozattal módosította a pirotechnikai termékek forgalomba hozatalának feltételeit, drasztikusan korlátozva a balesetveszélyes termékekhez való hozzáférést.
Az Európai Bizottság (EB) pénteken úgy döntött, hogy bepereli Romániát az Európai Unió Bíróságán, mert nem alkalmazta helyesen a hulladéklerakókról szóló 1999/31/EK irányelvet és az azt módosító 2018/850 direktívát.
Kivonultak az elégedetlen adófizetők szombaton Csíkszereda főterére, hogy így jelezzék: tiltakoznak a magas adók ellen. Ez már a második megmozdulás a hargitai megyeszékhelyen a szerdai „flash-mob” után.
szóljon hozzá!