
Fotó: Tuchiluș Alex
Kulturális programokból nem lesz hiány Kovászna városában a következő napokban – jótékonysági koncert, kórustalálkozó, kézműves foglalkozás is várja az érdeklődőket.
2024. november 21., 08:202024. november 21., 08:20
2024. november 21., 09:392024. november 21., 09:39
Pénteken délután öt órai kezdettel jótékonysági koncertre hívják a zeneszeretőket. A cél nem más, mint adományokat gyűjteni a Kovásznai Unitárius Leányegyházközség számára.
A színpadon Ambrus Attila, Tasnádi Miklós, Vajna János és Mihăițeanu Zsolt fognak gitározni, hegedűn játszik Becsek-Nagy Attila, dobol Molnár András, ütőhangszereken játszik Mihăițeanu Constantin, továbbá énekelnek Ambrus Édua és Szász Mihály. A műsorban többek között Bródy János, Republic, Koncz Zsuzsa, Piramis dalokat dolgoznak fel.
Aztán ugyancsak pénteken, 18.30 órától tartják a 13. Kovásznai Kórusok Találkozóját. Az eseménynek a Kovászna-Vajnafalvi Református templom ad helyet.
Szombaton a Tündérvár Székely Nagycsaládosok Egyesülete adventi koszorú készítésére hívja az érdeklődőket 16 órától a római katolikus egyház Kovács Gábor közösségi termébe. A szervezők kérik, hogy a résztvevők vigyenek magukkal gyertyákat.
Hétfőn a Kőrösi Csoma Sándor Közművelődési Egyesület és Népfőiskola szerevezésében Jánó Mihály művészettörténész tart vetített képes előadást Kőrösi Csoma Sándor a képzőművészetben címmel. Az előadás délután 5 órakor kezdődik az Ignácz Rózsa teremben.
Február 11-ére halasztotta az alkotmánybíróság a bírák és ügyészek nyugdíjazását szabályozó új törvénytervezettel kapcsolatos beadvány megvitatását.
2025 októberéhez képest novemberben 2,2 százalékkal 5615 lejre nőtt a nettó átlagbér Romániában – közölte pénteken az Országos Statisztikai Intézet. A bruttó átlagbér 9371 lej volt tavaly novemberben, 2,4 százalékkal nagyobb, mint az előző hónapban.
Saját autója hátsó kerekei alá szorult és életét vesztette egy nő Vaslui megyében, miután nem állította meg rendesen a járművet a lejtős terepen.
Több ezren tüntettek csütörtök este a bukaresti Győzelem (Victoriei) téren az Ilie Bolojan vezette kormány ellen.
Tíz éves a helyi termelők támogatását felvállaló marosvásárhelyi Local Farmers’ Market, amelyet a Rákóczi lépcső alatti kis utcában szerveznek. Az idei első vásár január 16-án, pénteken lesz.
Nagyon meglepődtek a hatóságok, amikor több hüllőfajt, pitonokat, boákat, rendkívül ritka viperákat, tarantulákat, egy krokodilt és egy varánuszt fedeztek fel egy 12 négyzetméteres szobában Bihar megyében.
Nagy az aggodalom és a felháborodás is az egészségügyi és a szociális ellátórendszerben a kormány 10 százalékos költségcsökkentési terve miatt. Az érdekvédelem képviselője szerint éppen a jó szakembereket veszíthetik el az ágazatok, ha ez megvalósul.
Egy 59 éves nő életét vesztette, egy másik pedig megsérült csütörtökön, a Kolozs megyei Gyerőfalva és Körösfő között az 1-es országúton történt közúti balesetben; a balesetet okozó sofőr elhajtott a helyszínről.
Marosvásárhelyen csaknem ötszáz utca van és ezek csupán felében járnak a hókotró gépek. Soós Zoltán polgármester szerint a prioritás az, hogy a városi közlekedés folyamatos legyen, ne álljon le.
Nicușor Dan csütörtökön kijelentette, reménykedik abban, hogy 2026 elhozza a békét Európában, és Románia támogatja Donald Trump amerikai elnök erőfeszítéseit a gyors és tartós békét eredményező tárgyalásokra.
szóljon hozzá!