
Képünk illusztráció
Fotó: Pinti Attila
Jogosítvány nélkül, ittasan, bejegyzetlen járművet vezető sofőrök is fennakadtak a rendőrségi ellenőrzéseken a hétvége folyamán Hargita megyében – tájékoztat közleményében a Hargita Megyei Rendőr-főkapitányság.
2021. március 29., 15:592021. március 29., 15:59
2021. március 29., 16:102021. március 29., 16:10
Jogosítvány nélkül közlekedő ittas sofőrt kaptak el a rendőrök Csíkcsicsóban szombat délután, ráadásul az illető által vezetett autót előzőleg már kivonták a forgalomból.
A 34 éves, helyi férfit általános közúti ellenőrzés céljából állították meg 16 óra után nem sokkal, és mint az ellenőrzés során kiderült az illető nem rendelkezett jogosítvánnyal.
Az igazoltatás során ráadásul a férfi erős alkoholszagot árasztott, leheletéből 0,83 mg/l légalkoholszintet mutatott ki az alkoholszonda A férfit a csíkszeredai megyei kórházba kisérték vérvételre, ugyanakkor eljárást indítottak ellene bejegyzetlen jármű vezetése, jogosítvány nélküli és ittas vezetés miatt.
Vasárnap az esti órákban ismét jogosítvány nélkül vezető sofőrt kaptak el a rendőrök Csíkdánfalván. Az igazoltatás során kiderült, hogy a 46 éves helybéli amellett, hogy nem rendelkezett jogosítvánnyal láthatóan alkoholt is fogyasztott, az alkoholszonda 1,16 mg/l légalkoholszintet mutatott ki leheletéből. Őt is a csíkszeredai kórházba szállították vérvételre, és ittas autóvezetés miatt eljárás indult ellene.
A Hargita megyei rendőrök ugyanakkor fafuvarozás során igazoltattak a hétvége folyamán két személyt – egyiküket Szárhegy másikukat Nagygalambfalva községben. A Szárhegy községben elkapott illető, egy 51 éves maros megyei férfi körülbelül 5 köbméter fát szállított és nem tudta felmutatni a szállításhoz szükséges engedélyeket. A Galambfalva községben megállított 44 éves helyi lakos mintegy másfél köbméter fát szállított a szükséges dokumentumok hiányában. Mindkettőjük esetében a szállítmányt lefoglalták, és 2000 lejre bírságolták őket.
Medve tépte le egy autó hátsó lökhárítójának egy részét a Transzfogarasi úton, miközben a jármű egy autósorban állt. A jelenetet egy másik, arra közlekedő autós videóra vette és feltöltötte az internetre.
Ilie Bolojan ügyvivő miniszterelnök szerint minél előbb szükség van egy teljes jogkörrel rendelkező kormányra, amely rendeleteket hozhat és költségvetés-kiigazítást tud végrehajtani.
Meghalt Nádas Péter író szerda reggel 8 órakor gombosszegi otthonában – közölték a művész Facebook-oldalán a család kérésére.
Több hetes aszályos időszak után kedden Székelyföld legnagyobb részére megérkeztek a rég várt esőzések. A csapadék területi eloszlása azonban jelentős eltéréseket mutat: Udvarhelyszék kapta a legtöbbet, míg Háromszékre elenyésző mennyiség jutott.
Az Országos Meteorológiai Szolgálat (ANM) újabb, légköri instabilitásra vonatkozó sárga jelzésű riasztásokat adott ki szerdára és csütörtökre, amelyek a székelyföldi megyéket is érintik.
Hét embert vettek őrizetbe kedden a Brassó megyei rendőrök, miután botrányt okoztak a város történelmi központjában, majd erőszakosan léptek fel az őket megállítani próbáló rendőrökkel szemben – számolt be a Rador hírügynökség nyomán a G4media.ro.
Ilie Bolojan ügyvivő miniszterelnök úgy véli, hogy néhány napon belül megoldódhatnak a daganatos betegek speciális engedélyhez kötött gyógyszerekkel való ellátásának problémái.
lie Bolojan ügyvivő miniszterelnök bejelentette, nagy valószínűséggel elvetik azt a javaslatot, hogy a vakációk alatt ne folyósítsanak szociális ösztöndíjat a diákoknak.
Az USR felszólította az ANI-t, hogy tegye közzé azoknak a helyi és megyei önkormányzati képviselőknek a névsorát és párthovatartozását, akik választott tisztségük mellett valamely közintézménnyel is munkaviszonyban állnak.
Viharokra figyelmeztető elsőfokú (sárga jelzésű) riasztást bocsájtott ki kedden az Országos Meteorológiai Szolgálat (ANM). Az előrejelzés a székelyföldi megyéket is érinti, nyugati szomszédunknál már át is vonult a vihar.
1 hozzászólás