
Fotó: Ferencz Alpár
Fesztivállal egybekötött tudományos konferenciát szerveznek augusztus 26-27. között Tusnádfürdőn. A medvekérdés megoldásáért és a medve-ember együttélés szakmai áttekintéséért neves szakemberek – ökológusok, biológusok és vadgazdálkodók – is részt vesznek az eseményen.
2022. július 08., 17:462022. július 08., 17:46
2022. július 08., 18:022022. július 08., 18:02
Tematikus filmvetítésekkel, játékokkal, élőzenével, kézműves vásárral és fotókiállítással várja a kikapcsolódni vágyókat augusztus 26-27. között a Tusnad Eco Bear Fest – ismertették pénteken a szervezők. Az eseményt Imecs István, az Accent GeoÖkológiai Szervezet képviselője, Gál László, a fesztivál tudományos koordinátora és Molnár Ákos, a Tusnádfürdői Turisztikai Egyesület vezetője mutatták be, a tusnádfürdői önkormányzat képviselői, Butyka Zsolt polgármester és Böjte–Csaba Ernő alpolgármester jelenlétében.
Gál László tudományos koordinátor a fesztivál jelentőségével kapcsolatban úgy fogalmazott: a konferencia legfontosabb hozadéka, hogy felületet biztosít romániai és külföldi kutatóknak, vadászoknak, érintetteknek a tapasztalatcserére. Butyka Zsolt, Tusnádfürdő polgármestere megerősítette:
„Egy és fél éve olyan munkacsoportot hoztunk létre, amely csak a medvék megfigyelésével foglalkozik, ennek érik be most a gyümölcse. Emellett fontos, hogy a turistákat kezdjük nevelni.
– jelentette ki Butyka.
Fotó: Ferencz Alpár
A munkacsoport tevékenységeiről, a fesztivál szervezésének hátteréről Imecs István, az Accent GeoÖkológiai Szervezet képviselője beszélt. „Nemcsak a beavatkozás problémáival foglalkozunk, hanem szembe megyünk a kérdéssel: olyan kereteseményt szervezünk, amely szakmai és szórakoztató egyszerre, valamint egy tudományos konferenciát, amely teljes mértékben szakmai jellegű. A fesztivál a Medvék és emberek a közös jövőért című projektből született. Ugyanakkor
– fejtette ki.
Böjte–Csaba Ernő úgy fogalmazott, hogy akik a közösségi médiában próbálják megoldani a problémát, azaz kommentekben fejtik ki a véleményüket, menjenek el a fesztiválra és mélyüljenek el a témában.
Bíróság elé állítja a korrupcióellenes ügyészség (DNA) a külügyminisztérium egyik volt könyvelőnőjét, akit azzal vádolnak, hogy munkabér jogcímen illegálisan folyósított pénzt magának és két másik személynek 15 éven át.
Az elmúlt héten összesen 20 ittas biciklist és autóvezetőt azonosítottak a Hargita megyei rendőrök egy összehangolt akció részeként – öt gépjárművezető leheletében több mint 0,40 mg/l alkoholszintet mutatott a szonda.
Mielőtt a fáradt politikusainkat elengednénk a nyári pihenőszabadságaikra, egy dolgot tisztázzunk: 2026 első fele pont arra volt jó, hogy ismét szembesüljünk a ténnyel. Azzal, hogy újra mi, kisemberek jártunk rosszul.
Új medret vágott magának a vasárnapi felhőszakadás után megáradt patak a Gyimesek egyik kedvelt természeti látványosságánál, a Zúgóként is ismert Jávárdi-vízesésnél. A vízzuhatag eltűnt, de a helyreállítás nem lehetetlen.
A Románok Egyesüléséért Szövetség (AUR) elnöke, George Simion hétfőn kijelentette, hogy a Veștea-kormány nem kapja meg pártja parlamenti frakcióinak szavazatait a beiktatási szavazáson.
Egy kidőlt fa miatt maradt áram nélkül több mint ezer fogyasztó hétfő délután Udvarhelyszéken és Gyergyószéken – közli a Hargita megyei katasztrófavédelem.
Felborult egy autó hétfőn délután Csíkszentléleken, miután a 18 éves sofőr elvesztette uralmát a jármű felett. A balesetben a vezető és fiatalkorú utasa is megsérült, mindkettőjüket kórházba szállították.
Tovább melegszik az idő a következő két hétben, egyes régiókban 36–37 Celsius-fokos csúcsértékekre is számítani lehet – derül ki az Országos Meteorológiai Szolgálat (ANM) június 22. és július 5. közötti időszakra vonatkozó előrejelzéséből.
Kezdeményezzük Sulyok Tamás köztársasági elnök megbíztatásának megszüntetését – jelentette be Magyar Péter miniszterelnök hétfőn az Országgyűlés ülésén napirend előtt mondott beszédében.
A Monturist vezetője rendre semmibe veszi a tulajdonosok akaratát, Gyergyószentmiklós érdekeivel ellentétes lépéseket tesz, valamint kérdéseket felvető személyi összefonódások is kiderültek – jelentette ki Nagy Zoltán, Gyergyószentmiklós polgármestere.
2 hozzászólás