
A betegek és az alkalmazottak életét is megkönnyítenék a kórháznál tervezett fejlesztések
Fotó: Henning János
Mentális egészségközpont létrehozása és tüdőgyógyászati központ építése szerepel a sepsiszentgyörgyi kórház vezetőségének prioritási listáján.
2018. október 25., 13:252018. október 25., 13:25
2018. október 25., 13:282018. október 25., 13:28
Két jelentős beruházásra készül a sepsiszentgyörgyi Fogolyán Kristóf Megyei Sürgősségi Kórház vezetősége. András Nagy Róbert kórházigazgató elmondta, jövőben szeretnék beindítani a pszichiátriai ügyeletvonalat, és ha sikerül pszichiáter szakorvosokat alkalmazniuk, akkor egy régebbi tervüket is megvalósítják: a belvárosi Ferencz József Kórház alagsorában mentális egészségközpontot hoznak létre.
„A pszichiátriai betegségek és ezek kezelése összetett folyamat. Jelenleg a kórházi részlegen az akut és a krónikus betegeket kezeljük, az ambulancián valósul meg az utánkövetés.
– fejtegette az intézményvezető.
Emellett a tüdőgyógyászati rendelés struktúrájának átalakítását is tervezik: egy teljesen új létesítményt építenének, ahol a kórház, a rendelőintézet a radiológiával és a járóbeteg-gondozó is helyet kapna. Jelenleg ugyanis ezek mind más-más épületekben vannak a város különböző pontjain. Egyértelmű tehát, hogy a betegek és az alkalmazottak életét is megkönnyítené a tervezett összevonás.
A kivitelezésre uniós és kormányforrásokat is lehívnának, ugyanakkor a fenntartó Kovászna Megye Tanácsa támogatására is számítanak – tudtuk meg András Nagy Róberttől.
A helikopterleszállóról sem mondtak le
András Nagy Róbert ugyanakkor elmondta, nem mondtak le a helikopterleszálló megépítéséről sem, ám ezt kénytelenek voltak kivenni egy korábbi pályázatukból, mert nem találtak rá tervezőt. Az egész országban mindössze 15 cégnek van engedélye a légiközlekedési létesítmények tervezésére, ám a kórház által több ízben kiírt közbeszerzésre nem jelentkezett senki.
Az egészségügyi minisztérium vasárnap orvosi ajánlásokat tett közzé arra vonatkozóan, hogyan lehet biztonságosan átvészelni a hőhullámot.
Elkezdődött vasárnap a Romexpo kiállítási központban a Nemzeti Liberális Párt (PNL) rendkívüli kongresszusa, amelyen a párt új vezető testületeiről döntenek.
Négy ittas járművezetőt szűrtek ki az elmúlt 48 órában végzett ellenőrzések során a rendőrök Hargita megyében.
A Mentsétek meg Romániát Szövetség (USR) volt elnöke, Elena Lasconi szombaton felszólította Nicușor Dan államfőt, hogy vállalja a felelősséget a döntéseiért, és ismerje el a romániaiak előtt, hogy hibázott.
Tíz jelentkezőből csupán háromnak sikerül első nekifutásra megszereznie a jogosítványt Maros megyében. Ez az átmenési arány mind a székelyföldi megyék közt, mind országos szinten gyengének számít. Hargita és Kovászna megyében jobbak az eredmények.
Meleg időre, helyenként kánikulára és kellemetlen hőérzetre, másrészt légköri instabilitásra vonatkozó figyelmeztetést adott ki az ország legnagyobb részére vasárnap az Országos Meteorológiai Szolgálat (ANM).
Vasárnap kezdődik a csillagászati nyár, a napforduló romániai idő szerint 11 óra 24 perckor lesz – írta a HungaroMet Zrt. szombaton a honlapján.
Sulyok Tamás jogi eszközök alkalmazásával is harcolni fog a maradásáért, és azzal vádolta meg az új kormányfőt, hogy összeesküvést sző az állami intézmények feletti ellenőrzés megszerzésére.
Ilie Bolojan PNL-elnök szombaton benyújtotta jelöltségét a pártelnöki tisztségre, amiről a Nemzeti Liberális Párt (PNL) vasárnapi rendkívüli kongresszusa dönt.
Péntek délben a napenergia fedezte Románia villamosenergia-fogyasztásának mintegy 70 százalékát, ez azonban nem jelentett olcsóbb áramot a fogyasztóknak – állapította meg elemzésében Dumitru Chisăliță, az Intelligens Energia Egyesület (AEI) elnöke.
szóljon hozzá!