
Fotó: Sepsiszentgyörgyi önkormányzat
Jégcsarnok építéséről, hulladékgyűjtő ökoszigetek kihelyezéséről, elektromos autók számára töltőállomások telepítéséről döntött csütörtöki ülésén a sepsiszentgyörgyi önkormányzat.
2022. június 30., 18:112022. június 30., 18:11
A képviselő-testületi tagok negyven határozatot fogadtak el az ülésen, megszavazták többek között, hogy a város elfogadja a Mens Sana Alapítvány adományát, amely tartalmazza a mintegy kétezer férőhelyes jégpálya építésének műszaki-gazdasági dokumentációját.
az indoklás szerint az „új létesítmény biztosítja majd a szükséges feltételeket a következő nemzedékek sportolói számára, biztos alapot nyújtva az országos és nemzetközi teljesítményekhez”.
Az „okos hulladékgyűjtő” elnevezésű projekt részeként a testület jóváhagyta a megvalósíthatósági tanulmányt, ez alapján száz darab szelektív hulladékgyűjtő ökoszigetet vásárolnak és telepítenek a város minden hulladékgyűjtő pontján.
A projekt arról szól, hogy a tömbházak közötti hulladékgyűjtő pontok helyén ökoszigeteket telepítenek, amelyeket súly- és térfogatérzékelőkkel, valamint nyilvántartó és ellenőrző rendszerrel látnak el. Hasonló ökoszigetet telepítettek tavaly a Stadion utcában, amely hatékonynak bizonyult, a lakosok többsége azóta is szelektíven gyűjti a hulladékot.
Végül a helyi tanács jóváhagyta a megvalósíthatósági tanulmányt tizenkét elektromosautó-töltőállomás telepítésére Sepsiszentgyörgyön a környezetvédelmi minisztérium programja részeként.
Lakóház tetőtere kapott lángra hétfőn este a Maros megyei Szalárdtelepen, ahol közösen vágtak neki az oltásnak az országos katasztrófavédelem Maros és a Hargita megye munkatársai.
A mobileszközökön tárolt adatok védelmével kapcsolatos jó tanácsokat fogalmazott meg hétfőn a belügyminisztérium.
A védelmi és a belügyminisztérium képviselőinek a jövő hét végéig ki kell dolgozniuk a belügyi és a védelmi alkalmazottak nyugdíjkorhatárának emeléséről szóló törvénytervezetet – jelentette ki hétfőn Radu Miruță védelmi miniszter.
A kormány felelősséget készül vállalni a parlamentben a bérkiadások 10 százalékos csökkentését is előíró törvénytervezetért – jelentette ki hétfőn Radu Miruță védelmi miniszter.
Megemlékezést szervezett a 83 évvel ezelőtti doni áttörés évfordulóján az Erdélyi Vitézi Rend sepsiszentgyörgyi állománya. A Hősök temetőjében 15 rendtag emlékezett a több tízezer családot érintő tragikus eseményekre.
Elkezdődött az A8-as autópálya Gyergyóalfalu és Ditró közötti 14,4 kilométeres szakaszának műszaki tervezése, amelyre tíz hónapja van a megbízott vállalatnak – jelentette be a közúti infrastruktúrát kezelő országos társaság (CNAR).
Az elmúlt napokban az ország napi gázfogyasztása megközelítette az 58 millió köbmétert, ami hozzávetőlegesen 17 százalékkal több a tavalyi hasonló időszak átlagánál – közölték az Országos Energia-veszélyhelyzeti Operatív Törzs hétfői ülése után.
Autóvezetői engedélye sem volt a fiatal ittas sofőrnek, aki vasárnap éjjel Kézdivásárhelyen megpróbált elmenekülni a hatóságok elől – derül ki a Kovászna Megyei Rendőr-főkapitányság közleményéből. A férfi mostanra előzetes letartóztatásba került.
Belső vizsgálatot rendelt el hétfőn a konstancai megyei sürgősségi kórháznál az intézmény vezetősége, miután két gyermek is kómába került műtét után.
Embercsempészet és szexuális szolgáltatásokra való kényszerítés vádjával román bűnözői hálózat tagjait fogták el a román és a brit hatságok, az együttműködés négy ember előállításához, valamint számos luxusautó és ingatlan lefoglalásához vezetett.
szóljon hozzá!