
Képünk illusztráció
Fotó: MTI/Czeglédi Zsolt
Száznyolc személy tartózkodott intézményes karanténban Kovászna megyében vasárnap, esetükben zajlik a kivizsgálás, hogy fertőződtek-e koronavírussal. További 3302 személy van lakhelyi elkülönítésben.
2020. március 29., 18:552020. március 29., 18:55
2020. március 29., 19:022020. március 29., 19:02
A karanténban levők száma 24 óra alatt 17-el, a lakhelyi elkülönítésben levők száma 184-el nőtt szombatról vasárnapra. Huszonnégy óra alatt ketten kerültek ki a karanténből, 58-an hagyhatták el az otthoni elkülönítőt. A rendfenntartók 267 bevetésen vettek részt – tájékoztat a prefektúra.
A hatóságok megvizsgáltak 29 kereskedelmi társaságot és egyéni vállalkozást, hogy a szükségállapotban érvényes előírásokat betartják-e. Ebben az időszakban a rendőrök 53 bírságot róttak ki a kijárási szabályozások be nem tartása miatt, összesen 79 650 lej értékben. A csendőrök is büntettek, négy esetben 5 500 lej összértékben.
Közvitára bocsátotta a környezetvédelmi minisztérium a Környezetvédelmi Alapkezelő (AFM) 2026-os költségvetéséről szóló határozattervezetet – közölte szombaton Diana Buzoianu környezetvédelmi miniszter.
Összehangolt közlekedésbiztonsági akciót tart a 15-ös országúton vasárnap a rendőrség. Érdemes lesz vigyázni a forgalmas útvonalon, amely áthalad Maros megyén, és Hargita megye északi részét is érinti.
Medvetámadás áldozata lehetett egy nő, akinek a Beszterce-Naszód megyei Telcs község területén találták meg a holttestét pénteken.
Az áprilisban megválasztott képviselők ünnepélyes eskütételével megalakult az Országgyűlés szombaton Magyarországon.
Megválasztották miniszterelnöknek Magyar Pétert az Országgyűlés alakuló ülésén szombaton.
Tizenkét év után kerül vissza az Európai Uniós zászlója a magyar parlament épületére Forsthoffer Ágnes szombaton megválasztott országgyűlési elnök első döntése szerint.
Egy kamion és egy személyautó ütközött össze szombaton reggel Olténiában, aminek következtében a teherautó felborult, a sofőrje pedig a helyszínen életét vesztette.
Az áprilisban megválasztott képviselők ünnepélyes eskütételével megalakult az Országgyűlés szombaton Magyarországon. Az új parlament megalakulásával megszűnt a 2022-ben hivatalba lépett, Orbán Viktor vezette Fidesz-KDNP-kormány megbízatása.
Közzétették a belügyminisztérium Facebook-oldalán azokat a hőkamerás légi felvételeket, amelyek nagyban hozzájárultak a Bihar megyei gyilkosság fő gyanúsítottjának elfogásához.
Leégett a szombatra virradóan a Retyezát-hegység Pietrele-völgyében lévő Encián (Gențiana) menedékház.
szóljon hozzá!