
Képünk illusztráció
Fotó: Haáz Vince
Nem helyénvaló, hogy Kovászna városában, ahova szabadeséssel érkezik a víz a Bászka patakából, többet fizetnek a vezetékes vízért, mint Sepsiszentgyörgyön, ahol fúrt kutakból nyerik azt – jelezte felháborodását egy Kovásznai lakos szerkesztőségünknek. Kozsokár Attilát, az Aquacov Társulás igazgatóját kérdeztük, mi az alapja a vízdíjszámításnak, jogosan háborog-e olvasónk.
2024. augusztus 14., 17:242024. augusztus 14., 17:24
Kozsokár Attila érdeklődésünkre közölte, 2013 óta egységes díjszabás van mindazon helységekben, ahol az Aquacov biztosítja a vezetékes ivóvizet és működteti a csatornahálózatot. Így
Olvasónk véleménye szerint, ha az ivóvíz szabadeséssel érkezik Kovásznára és nem fúrt kutakból nyerik ki azt, a kisebb energiabefektetés okán olcsóbb is kellene lennie a szolgáltatásnak.
A közművek igazgatója azonban elmagyarázta, hogy a valóság azért mutat másképpen, mert az európai szolidaritáselv alapján a nagyobbaknak segíteniük kell a kisebbeket:
Kovászna városa egyébként kivételes helyzetben van olyan értelemben, hogy a vezetékes vizet felszíni vizekből nyerik – 90 százalékban a Bászka-patakból és 10 százalékban a Kovászna-patakból. Ez azonban mellékes, mert a Közszolgáltatásokat Szabályozó Országos Hatóság (ANRSC) követelményeinek és a hatályos törvényeknek megfelelően
Az ivóvíz köbméterének ára jelen pillanatban 8,80 lej, a szennyvízé pedig 6,17 lej (áfával).
A Galacon lezuhant orosz drón miatt a külügyminisztérium szombaton bekérette az orosz nagykövetet, és közölték a diplomatával, hogy a román fél elítéli légterének megsértését, és „határozottan tiltakozik” ez ellen az elfogadhatatlan cselekedet ellen.
Orbán Viktor, a Fidesz-KDNP listavezetője, leköszönő miniszterelnök visszaadja a választáson elnyert mandátumát – ezt a Fidesz elnöke maga jelentette be, hozzátéve, hogy rá most nem a parlamentben, hanem a nemzeti oldal újjászervezésében van szükség.
A védelmi minisztériumot szombaton arról értesítették, hogy drónmaradványokat találtak a Tulcea megyei Văcăreni község melletti farm térségében. Ez már a második drón, amelyet az éjszakai orosz támadást követően Románia területén lezuhant.
Biztonságban a megsemmisítésükre kijelölt helyszínre szállították a Galac területére lezuhant orosz drónmaradványokat, így a hatóságok engedélyezték a kitelepített lakosok hazatérését – közölte szombaton a Katasztrófavédelmi Főfelügyelőség (IGSU).
Nicușor Dan államfő meghívta hétfőre a Cotroceni-palotába az Európa-barát pártok vezetőit, hogy megbeszélést folytassanak a SAFE és a PNRR programról.
Kétszáztizenhét embert evakuáltak szombat reggel Galacon, miután a környéken orosz dróntörmelékekre bukkantak – jelentette az országos katasztrófavédelmi igazgatóság (IGSU).
Több sárga és narancssárga jelzésű riasztást adott ki megerősödő szél miatt az Országos Meteorológiai Szolgálat. A vasárnap reggeltől érvényes figyelmeztető előrejelzés az ország teljes területét, így a székelyföldi megyéket is érinti.
Miniszterelnök-helyettes lesz az új kormányban Orbán Anita – jelentette be Magyar Péter leendő kormányfő Facebook-oldalán szombaton.
Hétvégén is folytatódik az üzemanyagok drágulása: szombaton minden nagy hálózat emelte az árakat, így kedd óta mintegy 65 banival emelkedett mind a benzin, mind a gázolaj ára a romániai töltőállomásokon.
Az időjárás ugyan még nem kedvez a piknikhez, a fészerből előbb-utóbb csak előkerül a grillrács vagy a tárcsalap. Csakhogy még mielőtt flekken- vagy miccssütésre adnánk a fejünket, készíthetünk szmókert házilag. Azt is megindokoljuk, miért érdemes.
szóljon hozzá!