
Archív
Fotó: Beliczay László
Hazai koncertre készül a 4S Street gyergyószentmiklósi zenekar. A srácok december 15-én csapnak a húrok közé a Figura Stúdió Színház és a Gyergyószárhegyi Kulturális és Művészeti Központ támogatásával.
2021. december 07., 15:492021. december 07., 15:49
Egyre nagyobb népszerűségnek örvend a gyergyószentmiklósi 4S Street zenekar, akik az idén elnyerték az Erdélyi Magyar Közművelődési Egyesület ifjúsági szervezete által meghirdetett zenei pályázaton a legszebb erdélyi magyar dalnak járó kitüntetést, és egyre ismertebbek határon innen és túl is.
„Örömzenélés az ünnepek előtt, itthon játszani mindig különleges, és arra biztatjuk a gyergyószentmiklósi rajongókat, hogy jöjjenek el, bulizzanak velünk, mi mindent megteszünk a jó hangulatért” – hangsúlyozta Nicuță Alin, a zenekar frontembere, hozzátéve, azt a műsort hozzák el, amit a budapesti Akváriumban játszottak, illetve bemutatják a nemrég kiadott új lemezüket is.
A Figura stúdiótermének harmincszázalékos kihasználtsága mellett hatvan fő tud részt venni a december 15-én 19 órától tartandó koncerten, jegyek elővételben a figura.ro oldalon, illetve a Figura jegyirodájában.
A hithez, a családhoz és az örök keresztény értékekhez való hűség megőrzésére buzdította a zarándokokat Székely János, szombathelyi megyés püspök, a Magyar Katolikus Püspöki Konferencia elnöke, a Csíksomlyói búcsú idei szónoka.
Mozgalmas éjszakájuk volt a segesvári tűzoltóknak: néhány órán belül egy tűzesethez, valamint egy közúti szerencsétlenséghez is riasztották őket. A balesetben két felnőtt és két gyermek sérült meg.
Sokak számára nem adatok meg a lehetőség, hogy személyesen legyen jelen a csíksomlyói pünkösdi búcsún. A világhálónak köszönhetően azonban élőben követhető a búcsús szentmise és az azt megelőző események.
Idén is kiemelt figyelemmel követjük a csíksomlyói pünkösdi búcsú eseményeit, ráadásul megújult élő közvetítéses formátumban igyekszünk beszámolni az összmagyarság legnagyobb zarándoklatáról. Kövesse velünk az idei történéseket.
Keresztalják, lovas zarándokok, autóval, zarándokvonattal vagy éppen busszal érkező erdélyi és anyaországi magyarok találkoznak idén is Csíksomlyón, a pünkösdszombati búcsún. Kövesse élőben a búcsú történéseit a Székelyhonon!
Szívecskéket formázó kezek, lobogó zászlók, könnyek, mosolyok, kézfogások, kiabálások, énekszó, himnusz, megörökített pillanatok – ezeket tapasztaltuk az összenemzeti zarándokvonat sepsiszentgyörgyi fogadásán.
Több százezer ember védelmét biztosítják idén is a csíksomlyói nyeregben a tűzoltók, mentők, csendőrök és rendőrök. Mutatjuk, hol juthatnak segítséghez a zarándokok, és mit tehetnek a rosszullétek megelőzése érdekében.
Újabb elsőfokú (sárga jelzésű) árvízvédelmi készültséget rendelt el pénteken az Országos Hidrológiai és Vízgazdálkodási Intézet (INHGA) több folyó vízgyűjtő területére.
Az Országos Szociális Felügyeleti és Kifizetési Ügynökség (ANPIS) átutalta az áprilisi gyermeknevelési pótlékok (gyerekpénz) kifizetéséhez szükséges összeget.
A heves esőzések és a patakokban felgyűlt hordalék miatt zavarossá vált a csapvíz Kovásznán, Barátoson, Pákén és Orbaiteleken. A szolgáltató ellenőrzi a vízminőséget, és arra kéri a lakókat, hogy a biztonság kedvéért egyelőre ne fogyasszanak belőle.
szóljon hozzá!