
Képünk illusztráció
Fotó: Pinti Attila
Két autóbaleset is történt, de bejegyzetlen gépjárművel való közlekedésre is fény derült, és több ittasan vagy jogosítvány nélkül vezető sofőrt is elkaptak a rendőrök a hétvégén – derül ki a Hargita Megyei Rendőr-főkapitányság tájékoztatásából.
2021. április 26., 18:322021. április 26., 18:32
Több ember is megsérült egy autóbaleset során Maroshévizen, péntek délután. Egy 54 éves csíkszeredai nő a Szabadság utcából kifelé tartva, a Borszék és Szabadság utcák kereszteződéséhez érve nem adott elsőbbséget, és nekiütközött egy 34 éves helyi lakos által vezetett autónak. A baleset következtében a csíkszeredai sofőr és két szintén csíkszeredai utasa – egy 54 és egy 59 éves nő –, valamint a másik autóban utazó 26 éves maroshévizi nő is megsérült. Az ügyben gondatlanságból elkövetett testi sértés miatt eljárás indult.
Ugyancsak pénteken egy férfit kaptak el a rendőrök Salamáson, aki egy bejegyzetlen gépjárművel közlekedett a településen belül. A 31 éves illetőnek ráadásul jogosítványa sem volt. A férfi ellen bejegyzetlen gépjárművezetés és jogosítvány nélküli vezetés miatt eljárást indítottak.
Parkoló autóknak ütközött autójával egy 22 éves marosvásárhelyi férfi Székelyudvarhelyen, miközben a Függetlenség sugárúton közlekedett autójával szombat délelőtt. A helyszíni vizsgálatok során kiderült, hogy az illető ittasan ült a volán mögé, leheletéből 0,51 mg/l légalkoholszintet mutatott ki a műszer. Az ittas sofőrt a székelyudvarhelyi kórházba kísérték vérvételre. A baleset során senki nem sérült meg, „csupán” anyagi kár keletkezett. A sofőr ellen eljárás indult.
Szombaton nem sokkal éjfél után egy 35 éves parajdi férfi, miközben a településen biciklizett, elvesztette az egyensúlyát és az aszfaltra zuhant.
A helyszíni igazoltatás során ugyanis 0,41 mg / l légalkoholszintet mutatott ki a kerékpáros leheletéből az alkoholszonda. A férfi ellen eljárást indítottak.
Ugyancsak szombaton az esti órákban került rendőrkézre egy Salamás községből származó férfi, aki jogosítvány nélkül vezetett. A 26 éves illetőt Gyergyóvárhegy községben kapták el a rendőrök, ráadásul az igazoltatás során erős alkoholszagot árasztott, ezért a hatóságiak alkoholszondás tesztelésnek akarták alá vetni. A férfi mind az alkoholszondás ellenőrzést, mind a kórházi vérvételt megtagadta. Jogosítvány nélküli vezetés, és a vizsgálatok megtagadása miatt eljárás indult ellene.
Szintét szombaton a kora esti órákban egy kisteherautót állítottak meg a járőrszolgálatot teljesítő rendőrök, ellenőrzés céljából Szentegyházán.
A későbbi ellenőrzések során kiderült, hogy a férfi jogosítványa fel van függesztve, emellett az általa vezetett jármű időszakos műszaki vizsgájának érvényessége is február 19-én lejárt, ráadásul kötelező gépjármű-biztosítása sem volt. A sofőr ellen eljárás indult.
Gyereket sodort el autójával egy fiatal sofőr Maroshévízen szombat délután. A 18 éves nő, miközben a településen haladt autójával, ki akarta kerülni a kétéves gyereket, ám végül elsodorta az autó jobb hátsó részével. A baleset során az elsodort gyerek megsérült, az autóvezető nem állt alkohol befolyása alatt. A rendőrök eljárást indítottak.
Egy zetelaki férfi is rendőrkézre került szombaton, mert ittasan vezetett egy ATV-t a lakóhelyét átszelő megyei úton. A 48 éves férfi leheletéből 0,54 mg/l légalkoholszintet mutatott ki az alkoholszonda. Az illetőt a székelyudvarhelyi kórházba kísérték vérvételre, és ittas vezetés miatt eljárás indult ellene.
Egy poszter közzétételével, hivatalos oldalán jelentette be a Netflix, hogy 2026 augusztusában folytatódik a Nobel-díjas Gabriel García Márquez leghíresebb regénye, a Száz év magány alapján készült sorozatadaptáció.
Nicușor Dan államelnök vasárnap koszorút helyezett el az 1989-es forradalom hőseinek fővárosi emlékművénél. Ilie Bolojan kormányfő pedig üzenetet tett közzé.
Két enyhe földrengés következett be vasárnap reggel Buzău megyében Vrancea szeizmikus térségben – közölte az országos földfizikai intézet.
Varázslatos mesék a gyerekeknek, megható szerelmi történetek és izgalmas krimik a felnőtteknek – az ünnepi időszakban számos tematikus olvasmány közül válogathatunk. Összeállításunkban a székelyföldi könyvtárak karácsonyi ajánlójából mazsolázunk.
Vasárnap kezdődik a csillagászati tél, a napforduló délután 5 óra 3 perckor lesz. A téli napforduló az a pillanat, amikor a Föld forgástengelye a legnagyobb szögben „hajlik el” a Nap sugaraitól.
Ezt a filmet három éve már láttam – futott át többször is az agyamon az Avatar most mozikba került Tűz és hamu (Fire and Ash) alcímet kapó, harmadik felvonásának nézése közben. Kritika.
A téli ünnepi időszakra időzített pirotechnikai ellenőrzőakció részeként a rendőrség eddig közel 53 tonna pirotechnikai cikket foglalt le, 540 büntetőeljárást kezdeményezett és 606 személy ellen indított nyomozást.
2025 meghatározó év Románia és az erdélyi magyar közösség számára: új politikai helyzet alakult ki, miközben Európát háború és gazdasági bizonytalanság terheli. Magyarországon választások közelegnek – a belpolitikai viták Erdélyben is érzékelhetők.
Erdély szívében, a Torockói-hegység peremén húzódik egy sziklakanyon, amelyet a természet évmilliók alatt faragott a saját arcára. Ez a Tordai-hasadék.
A földön 300 millió keresztény szenved állami elnyomásban vagy terrorszervezetek támadásaitól. Az erdélyi örmény gyökerekkel büszkélkedő Azbej Tristánnal, a Hungary Helps program megvalósításáért felelős államtitkárral Kézdivásárhelyen beszélgettünk.
szóljon hozzá!