
Székelyudvarhelytől Zetelakáig menekült autójával a sofőr, míg a rendőröknek sikerült utolérniük. Képünk illusztráció
Fotó: Pinti Attila
Hosszas üldözést követően kaptak el a rendőrök egy jogosítvány nélkül vezető, ittas sofőrt vasárnap röviddel éjfél után után, Zetelaka községben.
2021. május 04., 19:502021. május 04., 19:50
2021. május 10., 11:382021. május 10., 11:38
Székelyudvarhelyen, a Bethlen Gábor utcában közlekedett egy autós, amikor a rendőrök kiszúrták, mivel előbb megállási szándékát jelezte, majd amikor észre vette a mögötte haladó rendőrautót, hirtelen elhajtott Fenyéd község irányába. Ezt követően az őt üldöző rendőrautó fény és hangjelzése ellenére sem húzódott félre, így egészen Zetelaka községig üldözték a hatóságiak, míg végül egy mellékútra tért le, ahol a sikerült elkapniuk.
Mint a helyszíni vizsgálatok során fény derült rá, a 25 éves, Siménfalva községi fiatalember azért próbált elmenekülni, mert nem tudott felmutatni személyi igazolványt és jogosítványt, ráadásul az az alkoholszondás vizsgálat során kiderült, hogy erősen ittas állapotban ült a volán mögé, leheletéből 1,15mg/l légalkoholszintet mutatott ki a műszer.
A fiatal férfit a Székelyudvarhelyi Városi Kórházba kisérték vérvételre, és eljárást indítottak ellene.
Forgalmi változás lesz a sepsiszentgyörgyi Patak utcában, a Cigaretta utca és a Kós Károly utca közötti szakaszon hétfő reggeltől.
Súlyos baleset történt vasárnap a Beszterce-Naszód megyei Mezőörményesen, ahol egy személy traktor alá szorult.
Alkoholfogyasztással összefüggő közúti balesetekhez riasztották a rendőröket az elmúlt napokban. Csíkszenttamáson egy jogosítvány nélküli, ittas sofőr frontálisan ütközött, Maroshévízen pedig egy autó hídfőnek csapódott, a balesetben egy utas megsérült.
Hétfőn ül össze a Szociáldemokrata Párt (PSD) országos vezetősége, hogy döntsön a kormányból való esetleges kilépésről szóló belső konzultáció menetrendjéről.
Egy autóbalesethez és két tűzesethez riasztották szombatról vasárnapra virradó éjjel a Maros megyei tűzoltókat.
Száraz növényzet gyúlt ki a Hargita megyei Galócás községben, a tűz mintegy 20 hektáros területet érint.
A gyergyószentmiklósi Szent Miklós római katolikus templom tornyának felújítása miatt emelték le a keresztet és a toronygömböt, amiből érdekes, 1868-ban oda elhelyezett tárgyak kerültek elő. Ezek májusig a múzeumban tekinthetők meg.
Eljárás indult egy iráni férfi és egy román nő ellen, miután megpróbáltak bejutni az Egyesült Királyság nukleáris elrettentő rendszerének egyik kulcsfontosságú haditengerészeti támaszpontjára – jelentette szombaton a PA Media és a dpa.
A román haditengerészet szombaton is folytatja a Midia kikötő térségében elsüllyedt Astana vontatóhajó balesetének kutató-mentő műveleteit – közölte a védelmi minisztérium.
Egy autóbusz borult fel szombaton az 581-es európai úton, Galac és Vaslui megye határán: többen megsérültek, egy személy pedig életét vesztette.
szóljon hozzá!