
Képünk illusztráció
Fotó: Pinti Attila
Alig néhány óra eltéréssel két sofőr is ittasan balesetezett Gyergyószéken az elmúlt nap folyamán. Mindkettőjüket őrizetbe vette a rendőrség.
2024. május 22., 15:542024. május 22., 15:54
Ittasan vezetett és balesetet okozott egy idős férfi Tekerőpatakon, kedden délután. A 69 éves maroshévízi illető az 578-as európai úton közlekedett autóval a településen, Gyergyószentmiklós irányából, amikor
Az ütközés következtében mindkét sofőr megsérült, kórházba kellett őket szállítani. A hatóságiak alkoholszondával tesztelték a balesetben érintett sofőröket, melynek eredményéből kiderült, hogy
A másik sofőr nem fogyasztott alkoholt a balesetet megelőzően.
Ugyanazon a napon egy újabb baleset történt, Gyergyóújfaluban, melyben ugyancsak egy ittas sofőr volt érintett. Egy 75 éves gyergyóújfalvi férfi, miközben személygépkocsival 138-as megyei úton közlekedett Libán irányából lakóhelye központja felé,
A sofőr a baleset következtében megsérült, és kórházba szállították. A vizsgálatok során alkoholszondával tesztelték, amely 0,65 mg/l légalkoholszintet mutatott ki a leheletéből, ráadásul az is kiderült, hogy
Mindezeket tetőzve, a férfi az alkoholszondás vizsgálatot követően megtagadta a vérvételt is.
A baleseteket okozó ittas sofőröket 24 órás őrizetbe vették a rendőrök, egyikük ellen ittas vezetés és gondatlanságból okozott testi sértés, másikuk ellen pedig ittas és jogosítvány nélküli vezetés, gondatlanságból elkövetett testi sértés és a biológiai mintavétel megtagadása miatt indult eljárás.
A fejlesztési minisztérium létrehozta az országos helyreállítási terv (PNRR) keretében tervezett 4500 új bölcsődei hely csaknem háromnegyedét – jelentette be Cseke Attila miniszter, aki szombaton Lugosban avatott fel egy új bölcsődét.
Raed Arafat belügyi államtitkár úgy véli, hogy a közösségi média hálózatok nagy kockázatot jelentenek a gyermekek és serdülők számára, és szerinte ideje, hogy a törvényhozók korlátozzák a 15–16 év alattiak hozzáférését ezekhez az online platformokhoz.
Elődjéhez, Ferenc pápához hasonlóan XIV. Leó is úgy döntött, hogy nem költözik be a vatikáni paloták pápai lakosztályába, hanem egyszerűbb, személyre szabott otthont alakít ki magának.
Nicușor Dan államelnök tavaly egyebek mellett festményeket, fényképeket, albumokat, könyveket, porcelán tárgyakat, metszeteket, emblémákat, emlékérmeket, sőt egy nyakkendőt is kapott ajándékba a 2025-ös évi protokoll-eseményeken.
Több százan demonstráltak Csíkszeredában szombat délben az adókedvezmények eltörlése miatt, a kormány lemondását is követelve. A tüntetésen a kezdeményezők mellett Korodi Attila, Csíkszereda polgármestere is felszólalt. Fotókon mutatjuk az eseményt.
A Richter-skála szerint 3,2-es erősségű földrengés történt pénteken 19 óra 31 perckor Vrancea megyében – közölte az országos földfizikai intézet (INCDFP).
Az energiabiztonságról egyeztetett pénteken Nicușor Dan államelnök ukrán hivatali kollégájával. Erről Volodimir Zelenszkij számolt be péntek este a Facebook-oldalán.
A kabinet pénteken határozattal módosította a pirotechnikai termékek forgalomba hozatalának feltételeit, drasztikusan korlátozva a balesetveszélyes termékekhez való hozzáférést.
Az Európai Bizottság (EB) pénteken úgy döntött, hogy bepereli Romániát az Európai Unió Bíróságán, mert nem alkalmazta helyesen a hulladéklerakókról szóló 1999/31/EK irányelvet és az azt módosító 2018/850 direktívát.
Kivonultak az elégedetlen adófizetők szombaton Csíkszereda főterére, hogy így jelezzék: tiltakoznak a magas adók ellen. Ez már a második megmozdulás a hargitai megyeszékhelyen a szerdai „flash-mob” után.
szóljon hozzá!