
Képünk illusztráció
Fotó: Pál Árpád
Négy ittas gépkocsivezetőt értek tetten a hétvégén a Kovászna megyei rendőrök, egyik sofőrnek még gépkocsivezetői engedélye sem volt.
2021. október 04., 17:552021. október 04., 17:55
A rendőrség hétfői beszámolója szerint Kovászna városában szombat éjjel egy 37 éves férfit állítottak meg, esetében az alkoholszonda 0,77 mg/l alkoholt mutatott ki. Pénteken este Bodzafordulón egy 44 éves sofőrnél súlyos fokú alkoholos befolyásoltságot mutatott a szonda: 1,44 mg/l értéket mért az általa kilélegzett levegőben. A férfi visszautasította a vérvételt, ezért büntető eljárás indult ellene.
Vasárnap Nagyborosnyón egy 28 éves gépkocsivezető leheletében mért 0,50 mg/l alkoholszintet a szonda, tőle vért vettek, és ittas vezetésért indítottak ellene eljárást.
Szintén vasárnap hajnalban Kommandó irányából Kovásznára érkező gépkocsit állították meg, az ezt vezető 28 éves nő erős alkoholszagot árasztott, ezért szondával tesztelték, a műszer 1,12 mg/l alkoholkoncentrációt mutatott ki esetében. Vért vettek tőle, és az ellenőrzés során kiderült, hogy nem rendelkezik gépkocsivezetői jogosítvánnyal. Ittas és jogosítvány nélküli vezetés miatt is eljárást indítottak ellene.
Egy, Gelencén szombaton megállított 37 éves férfi nem fogyasztott alkoholt, de úgy vezette a gépkocsit, hogy erre nem volt semmilyen kategóriájú jogosítványa, ellene is eljárás indult.
A csíkszeredai sétálóutca lehetőségeinek hangsúlyosabb kihasználásához közel négy évvel ezelőtt ötletversennyel igyekezett jó elképzeléseket gyűjteni a városháza. Korodi Attila polgármester szerint utána történt elmozdulás, de még van mit tenni.
A Romgaz és az Azomureș közötti elvi megállapodás fontos lépés a romániai műtrágyagyártás újraindítása felé, ami a mezőgazdaság és a gazdaság egésze szempontjából is kulcsfontosságú – közölte szerdán Ilie Bolojan ügyvivő miniszterelnök.
Elvi megállapodásra jutott a marosvásárhelyi vegyipari vállalat vezetősége és az állami tulajdonban levő Romgaz a kombinát egy részének megvásárlásáról. A hírt szerdán jelentette be a Romgaz.
Megalakul szombaton az új Országgyűlés, amely várhatóan megválasztja az új miniszterelnököt, az áprilisi parlamenti választáson nyertes Tisza Párt elnökét, Magyar Pétert.
Június 5-e a 2026-os támogatásokhoz kapcsolódó kifizetési kérelmek benyújtásának határideje – közölte szerdán a Mezőgazdasági Kifizetési és Intervenciós Ügynökség (APIA).
Büntetőeljárást indított a Dolj megyei ügyészség annak az elítéltnek az ügyében, aki kedden megszökött a craiovai börtön egyik munkapontjáról, és üldözése közben lelőtték a rendőrök.
Sorin Grindeanu kizártnak tartja, hogy a Szociáldemokrata Párt (PSD) az RMDSZ-szel, a nemzeti kisebbségekkel és a függetlenekkel alakítson kormányt.
A Románok Egyesüléséért Szövetség (AUR) elnöke, George Simion szerint Nicușor Dan megsérti az alkotmány 103. cikkelyét azzal, hogy „titokban” politikai vezetőkkel egyeztet „saját kormánya” megalakításáról.
Az elmúlt 24 órában hét bevetésük volt a Hargita megyei tűzoltóknak és a hozzájuk tartozó és mentőegységeknek.
Egy felfüggesztett jogosítvánnyal vezető nőt füleltek le, és egy randalírozó férfit is őrizetbe vettek a rendőrök a keddi nap folyamán.
szóljon hozzá!