
Képünk illusztráció
Fotó: Pál Árpád
Egy ittas és egy felfüggesztett jogosítvánnyal vezető sofőr is rendőr kézre került Hargita megyében egyetlen nap leforgása alatt – tájékoztatott a Hargita Megyei Rendőr-főkapitányság.
2021. április 02., 14:142021. április 02., 14:14
Eljárás indult egy Szépvíz községi fiatal ellen felfüggesztett jogosítvánnyal való közlekedés miatt. A 23 éves fiatalembert csütörtök reggel állították meg a rendőrök Csíkszeredában. Az igazoltatás során derült ki, hogy a jogosítványa fel van függesztve.
Ugyancsak csütörtökön, a késő délutáni órákban egy bélbori férfit kaptak ittas vezetésen a rendőrök. A 46 éves sofőr lakóhelyén belül közlekedett autójával, amikor a hatóságiak megállították. A helyszíni vizsgálatok során alkoholszondával tesztelték, leheletéből 0,65mg/l légalkoholszintet mutatott ki a műszer. A férfit kórházba kísérték vérvételre, és ittas vezetés miatt eljárást indítottak ellene.
Az Országos Statisztikai Intézet (INS) vasárnap közzétett adatai szerint az idei első negyedévben a romániai kereskedelmi szálláshelyek 390 900 külföldi turistát fogadtak, akik összesen 1,488 milliárd lejt költöttek el.
A rendkívüli hőség miatt 35 megyében korlátozzák hétfőn és kedden a 7,5 tonnánál nagyobb össztömegű járművek forgalmát az autópályákon, gyorsforgalmi utakon és országutakon.
Jégeső, heves széllökések (55-60 km/h), csapadék (15-20l/m²) ugyanakkor villámlások várhatók vasárnap délután több településen – figyelmeztet a Hargita megyei katasztrófavédelem.
A kormányzati megszorítások lecsapódásaként az eddiginél sokkal szerényebb körülmények között és a megszokott nyári időponttól eltérően ősszel szervezik meg a Székely Vágta idei, 15. kiadását.
Autó balesetezett a Kincsesfő és Görgényszentimre közötti 10-es jelzésű községi úton vasárnap délután; a hatóságok két áldozatról számoltak be, egyikük életét vesztette – közli a Maros megyei katasztrófavédelem.
Tizenhat megyében vörös, az ország többi részén narancssárga és sárga jelzésű hőségriasztás van érvényben hétfő reggel 10 óráig.
A Bethlenfalvi úton felfüggesztett jogosítvánnyal rendelkező, míg a Bethlen Gábor utcában ittasan vezető sofőrt állítottak meg a rendőrök a hétvégén Székelyudvarhelyen.
Kerékpározó gyermekeket ütött el egy ittasan vezető férfi szombat este a Temes megyei Kétfél településen. Egy 10 éves kislány meghalt, az ugyanazon a biciklin ülő 11 éves társa megsebesült.
Meglehetősen ittas állapotban igyekezett megfordulni járművével szombaton hajnalban egy nő Gyergyóalfaluban, ám végül egy sáncba sodródott – közli a Hargita Megyei Rendőr-főkapitányság.
10 Celsius-fokról indult a reggel Csíkszeredában június 28-án, amikor az ország nyugati és délnyugati részére vörös kánikulariasztást adott ki az Országos Meteorológiai Igazgatóság.
szóljon hozzá!