
A rendőrség szerint nem a medve volt a ludas. Képünk illusztráció
Fotó: Pinti Attila
Ittas állapotban hajtott neki egy nagypataki fiatalember a falutábla betonalapjának vasárnapról hétfőre virradó éjjel. A következményektől tartva a vele utazó ismerősével kiötölték, hogy egy medvére fogják a balesetet.
2019. szeptember 10., 21:002019. szeptember 10., 21:00
2019. szeptember 10., 22:022019. szeptember 10., 22:02
Mivel megsérültek, és orvosi ellátásra volt szükségük, hívták ugyan a mentőket a 112-es sürgősségi hívószámon, de háromszáz méterrel tovább mentek, a szántóföldön hátrahagyva a felborult autót. A mentők éjjel 3 órakor érkeztek ki a segélyhívásra, és a két sérült férfit beszállították a sürgősségre.
Ők ott előadták a történetüket, hogy lovas szekérrel közlekedtek, amikor az úton váratlanul felbukkant egy medve, a lovak megrémültek a vad láttán, megvadultak, a szekér felborult, és ők így megsérültek.
Kiderült, hogy a 23 éves nagypataki férfi vezette a gépkocsit, nekihajtott a falutábla beton alapzatának, és mintegy két méteres szintkülönbségen befordult az út menti földre, a gépkocsi az oldalára fordult, majd nekiütközött egy fának. A gépkocsivezető és az utasa kiszálltak a felborult járműből, és megegyeztek, hogy félrevezetik a hatóságokat, mert korábban alkoholt fogyasztottak. A gépjárművezetőtől utólag vért vettek, hogy megállapítsák az alkoholszintet. Az eljárást szándékos testi sértés gyanújával indították el.
Lakóház tetőtere kapott lángra hétfőn este a Maros megyei Szalárdtelepen, ahol közösen vágtak neki az oltásnak az országos katasztrófavédelem Maros és a Hargita megye munkatársai.
A mobileszközökön tárolt adatok védelmével kapcsolatos jó tanácsokat fogalmazott meg hétfőn a belügyminisztérium.
A védelmi és a belügyminisztérium képviselőinek a jövő hét végéig ki kell dolgozniuk a belügyi és a védelmi alkalmazottak nyugdíjkorhatárának emeléséről szóló törvénytervezetet – jelentette ki hétfőn Radu Miruță védelmi miniszter.
A kormány felelősséget készül vállalni a parlamentben a bérkiadások 10 százalékos csökkentését is előíró törvénytervezetért – jelentette ki hétfőn Radu Miruță védelmi miniszter.
Megemlékezést szervezett a 83 évvel ezelőtti doni áttörés évfordulóján az Erdélyi Vitézi Rend sepsiszentgyörgyi állománya. A Hősök temetőjében 15 rendtag emlékezett a több tízezer családot érintő tragikus eseményekre.
Elkezdődött az A8-as autópálya Gyergyóalfalu és Ditró közötti 14,4 kilométeres szakaszának műszaki tervezése, amelyre tíz hónapja van a megbízott vállalatnak – jelentette be a közúti infrastruktúrát kezelő országos társaság (CNAR).
Az elmúlt napokban az ország napi gázfogyasztása megközelítette az 58 millió köbmétert, ami hozzávetőlegesen 17 százalékkal több a tavalyi hasonló időszak átlagánál – közölték az Országos Energia-veszélyhelyzeti Operatív Törzs hétfői ülése után.
Autóvezetői engedélye sem volt a fiatal ittas sofőrnek, aki vasárnap éjjel Kézdivásárhelyen megpróbált elmenekülni a hatóságok elől – derül ki a Kovászna Megyei Rendőr-főkapitányság közleményéből. A férfi mostanra előzetes letartóztatásba került.
Belső vizsgálatot rendelt el hétfőn a konstancai megyei sürgősségi kórháznál az intézmény vezetősége, miután két gyermek is kómába került műtét után.
Embercsempészet és szexuális szolgáltatásokra való kényszerítés vádjával román bűnözői hálózat tagjait fogták el a román és a brit hatságok, az együttműködés négy ember előállításához, valamint számos luxusautó és ingatlan lefoglalásához vezetett.
szóljon hozzá!