
Fotó: Antal Lóránt szenátori irodája
A turizmusban a székely megyéknek már van, mit felmutatniuk, de a készülő turisztikai törvénybe most kell beleszólni – értékel Antal Lóránt szenátor.
2019. szeptember 03., 12:522019. szeptember 03., 12:52
Az RMDSZ szenátora arról számolt be, hogy a parlament gazdasági bizottságában sikerült elnapolni a készülő új turisztikai kerettörvény tárgyalását az őszi ülésszakra. A törvény célja, hogy világosan szabályozza ezt a szektort, az elnapolás pedig azért fontos, mert így
hiszen ez volt a legjobb alkalom arra, hogy megbeszélések folyjanak a turisztikai szakemberek között, és érvényesülhessen a szektor szereplőinek akarata.
Éppen ezért augusztusban Antal Lóránt részt vett a Székelyföld Turisztikai Desztináció Menedzsment (TDM) Klaszter gyűlésén, illetve többlépcsős konzultációt folytatott a klaszterrel és több vendéglátóipari egység képviselőjével, annak érdekében, hogy az iparág szereplői számára minél hasznosabb törvény születhessen. A klaszter célja egyébként, hogy összefogja a vendéglátó egységeket, és egy keretet biztosítson, hogy jobb szolgáltatásokat tudjanak nyújtani az ideérkező turistáknak.
Fotó: Antal Lóránt szenátori irodája
„Fontosnak tartom, hogy bizonyos döntésekben kikérjem a szakavatottak véleményét, és azok alapján javasoljak törvénymódosításokat. Mint a gazdasági bizottság tagja, tájékoztattam a jelenlévőket, és több vendéglátóegység és a klaszter javaslatait is kikértem a jelenleg is módosítás alatt lévő turisztikai törvénnyel kapcsolatban. Ezen javaslatok alapján úgy gondolom, hogy egy hatékonyabb törvényt tudunk életbe léptetni az őszi szesszióban” – vélekedett Antal.
Antal szerint az őszinte kritikák megfogalmazása, a versenyképességre való törekvés, a konkurencia azt eredményezi, hogy
jobb szolgáltatásokat tudunk generálni, és konkrétummá válik, hogy „szeretjük Székelyföldet, és Székelyföldben gondolkodunk”.
A szenátor kiemelte, azért volt szükséges a többszálú egyeztetés, mert a turisztikai törvényben lesznek olyan részek, amelyek törlődni fognak, mások pedig teljesen új tartalommal rendelkeznek majd, és így Székelyföld is meg tudta ragadni az alkalmat, hogy konkrét gondolatokkal hallassa hangját egy fontos törvény kapcsán.
X – Fizetett hirdetés
Nem tartotta be a marosvásárhelyi városvezetés a törvényes előírásokat, amikor a szemétgondok megoldására hívta össze a városi tanácsot, így az akkor elfogadott határozatot nem lehet alkalmazni. Marosvásárhelye közben egyre szemetesebb.
Nicușor Dan pénteken kijelentette, hogy első lehetőségként politikai kormány megalakítására gondolt, de egyik párt sem állt elő egy egyértelmű többséggel, és Eugen Tomac a „legjobb” opció jelenleg, tekintve, hogy politikusként képes tárgyalni.
A Romgaz vállalat egyik vezetéke meghibásodott, melynek következtében a szondákból származó folyadék bekerült a Nádas-patak vizébe – jelentette be közösségi oldalán Varga Adorján balavásári polgármester.
A Maros megyei törvényszék pénteken elrendelte Cristian Pomohaci 30 napos előzetes letartóztatását nagy kockázatú kábítószerrel való kereskedelem gyanúja miatt. A népdalénekes előzetes letartóztatását az elmúlt 24 órán belül másodszor rendelték el.
Azonosították és harminc napra őrizetbe vették azt a gyanúsítottat, aki május végén egy sepsiszentgyörgyi lakásból ellopott 2200 lejt. Az ajtón ment be a lakásba, ez alatt pedig a tulajdonosok is otthon voltak.
Eugen Tomac kijelölt miniszterelnök pénteken a Victoria-palotában egyeztetett Ilie Bolojan ügyvivő kormányfővel – nyilatkozták az Agerpres hírügynökségnek politikai források.
Az ország területének jelentős részére – Hargita, Kovászna és Maros megyére is – érvényes, záporokra és viharos szélre figyelmeztető sárga jelzésű riasztást adott ki pénteken az Országos Meteorológiai Szolgálat (ANM).
Felrobbant egy tengeri drón pénteken a konstancai kikötőben; a robbanás hangja a környező lakónegyedekben is hallható volt.
A fővárosban és tizenegy másik településen okozott károkat a rossz idő csütörtökön – közölte csütörtök este a belügyminisztérium katasztrófavédelmi főosztálya.
Ilie Bolojan szerint az új közalkalmazotti bértörvényről az elmúlt években folytatott kommunikáció olyan elvárásokat generált, amelyeknek a jelenlegi költségvetési megkötések mellett nem lehet eleget tenni, innen ered az emberek elégedetlensége.