
Pillanatkép a produkció egyik próbájáról
Fotó: Kristó-Gothárd Hunor
Több, főként járványügyi előírást lesz érvényben a Sepsiszentgyörgyön hamarosan bemutatandó István, a király Székelyföldi Nagyprodukció esetében. A szervezőcsapat ismertette ezeket az előírásokat, és arra kérik a résztvevőket, hogy vegyék figyelembe és tartsák be azokat.
2021. augusztus 17., 18:182021. augusztus 17., 18:18
Arról tájékoztatnak, hogy a legtöbbet feltett kérdés a járványügyi korlátozásokra vonatkozik:
A Sepsi Aréna helyszínén irányított parkolás zajlik majd, a parkolásban biztonságiak és a Helyi Rendőrség munkatársai segítenek. Augusztus 19. és 24. között a Sepsi Arénához buszjáratok indulnak 18, 19, 19.30 és 20 órakor az a Gólya utcai végállomástól a városközpontot és a vasútállomást érintve, minden megállóban fel lehet szállni.
Fotó: Kristó-Gothárd Hunor
Visszafele ugyan ezen az útvonalon 22.30 és 23 óra között több autóbusz indul. Egy oda-vissza buszjegy ára 4 lej, megvásárolható lesz a már megszokott jegyárusító pontoknál és az autóbuszokon is.
Az előadást 5 éven aluli gyerekeknek nem ajánljuk, ha mégis visznek 5 évesnél kisebb gyereket, neki ölben kell ülnie.
Fotó: Kristó-Gothárd Hunor
Az 5 éven felüli gyerekeknek kötelező belépőt váltani. Az előadásról hang- és képfelvétel nem készíthető. Az előadást szünet nélkül játsszák, és pontosan kezdik, a későket nem engedik be, figyelmeztetnek a szervezők.
Az István, a király Székelyföldi Nagyprodukció első mozzanata augusztus 19-én a nyilvános főpróbával kezdődik, majd augusztus 24-én ér véget.
A decemberi fordulat utáni első napokban itthon hokibotokkal védték a terroristáktól a tömbház udvarát a férfiak, pontos beosztás alapján, amelyet mindenki igyekezett betartani.
„Referendumot” kezdeményez Nicușor Dan államfő a bírák és ügyészek körében szakmai szervezetük, a Legfelsőbb Bírói Tanács (CSM) működéséről, felvetését azonban ellenzéki képviselők egy csoportja alkotmányellenesnek tartja.
Néma kiállás a ditrói kórházért – ezzel a mottóval hívták az embereket vasárnap délutánra a helyi plébániához. A kórházépület tulajdonosa, a katolikus egyház igényeit a használó intézmény nem tudja teljesíteni, ezért a kórházat bezárták.
Egy poszter közzétételével, hivatalos oldalán jelentette be a Netflix, hogy 2026 augusztusában folytatódik a Nobel-díjas Gabriel García Márquez leghíresebb regénye, a Száz év magány alapján készült sorozatadaptáció.
Nicușor Dan államelnök vasárnap koszorút helyezett el az 1989-es forradalom hőseinek fővárosi emlékművénél. Ilie Bolojan kormányfő pedig üzenetet tett közzé.
Két enyhe földrengés következett be vasárnap reggel Buzău megyében Vrancea szeizmikus térségben – közölte az országos földfizikai intézet.
Varázslatos mesék a gyerekeknek, megható szerelmi történetek és izgalmas krimik a felnőtteknek – az ünnepi időszakban számos tematikus olvasmány közül válogathatunk. Összeállításunkban a székelyföldi könyvtárak karácsonyi ajánlójából mazsolázunk.
Vasárnap kezdődik a csillagászati tél, a napforduló délután 5 óra 3 perckor lesz. A téli napforduló az a pillanat, amikor a Föld forgástengelye a legnagyobb szögben „hajlik el” a Nap sugaraitól.
Ezt a filmet három éve már láttam – futott át többször is az agyamon az Avatar most mozikba került Tűz és hamu (Fire and Ash) alcímet kapó, harmadik felvonásának nézése közben. Kritika.
A téli ünnepi időszakra időzített pirotechnikai ellenőrzőakció részeként a rendőrség eddig közel 53 tonna pirotechnikai cikket foglalt le, 540 büntetőeljárást kezdeményezett és 606 személy ellen indított nyomozást.
szóljon hozzá!