
Fotó: László Ildikó
Egy hónapos forgalomelterelés után újra megnyitották a 13C jelzésű országút nyikómalomfalvi szakaszát. A már régebben meghibásodott hidat sikerült megerősíteni, így csütörtök délutántól ismét kerülőutak nélkül járható a Nyikó menti országút.
2021. október 15., 13:152021. október 15., 13:15
2021. október 15., 15:352021. október 15., 15:35
A híd javításának munkálatai közel egy hónappal ezelőtt kezdődtek el, és az ígéretet betartva, csütörtök délutántól újra megnyitották az útszakaszt a forgalom előtt. Húsz centiméteres betonréteg került a híd födémjére, ezzel biztosítva a nagy teherbírást, emellett
Fotó: László Ildikó
Érdeklődésünkre Geréb Péter, Farkaslaka község alpolgármestere elmondta, kezdetben ideiglenes megoldásnak szánták a javítást, de
Az alpolgármester hozzátette, az országos útügyhöz már benyújtották a híd további megerősítésének igényét is, noha egyelőre nem látják szükségét újabb munkálatoknak.

Harminc napig tartó forgalomkorlátozásra kell számítani a 13C jelzésű országút nyikómalomfalvi szakaszán. A már régebb meghibásodott híd javítása miatt a forgalmat átirányítják szeptember 13. és október 15. között.
Az Eurostat csütörtökön közzétett adatai szerint márciusban 2,8 százalékra nőtt az éves infláció az Európai Unióban az előző havi 2,1 százalékról. A tagállamok közül továbbra is Romániában volt a legmagasabb az infláció, 9 százalék.
A kerékpárosok szabályszegései jelentik továbbra is a legsúlyosabb közúti balesetek fő okát Hargita megyében. Ez a jelenség már öt éve tart, azóta a gyorshajtás a második helyre szorult a baleseti okok között.
Tavaly több mint 2,56 milliárd lej kártérítést fizettek ki a biztosítók a fakultatív CASCO-kötvények alapján – közölte csütörtökön a Romániai Biztosítók és Viszontbiztosítók Országos Szövetsége (UNSAR).
Elkezdődött Marosvásárhelyen a Bolyai nevet viselő Kárpát-medencei iskolák 22. találkozója. Kilenc intézmény tanárai és diákjai gyűltek össze, hogy közösen idézzék fel a Bolyaiak örökségét, megismerjék egymás kultúráját.
Közzétette a levélszavazatok legfrissebb adatait a Nemzeti Választási Iroda: eddig több mint 355 ezer levélszavazat érkezett be, ezek döntő többségét már fel is dolgozták.
Szerdán és csütörtökön is csökkent az üzemanyag ára a romániai töltőállomásokon a kőolaj világpiaci árának csökkenése következtében. Csütörtöktől a Petrom és az OMV kutakon is olcsóbban lehet tankolni az előző napokhoz képest.
Huszonöt kutyát találtak a hatóságok egy bukaresti, negyedik kerületi tömbházlakásban – tájékoztatott szerdán a kóbor kutyákkal foglalkozó állatvédelmi felügyelet (ASPA).
Megérkeztek a próbaérettségi eredményei: Maros megyében a vizsgázók valamivel több mint fele átment, míg Háromszéken a részvétel hiányosságai torzítják az összképet. Hargita megyében nem készült nyilvános összesítés.
Telefonon tárgyalt szerdán Ilie Bolojan kormányfő Magyarország megválasztott miniszterelnökével, Magyar Péterrel.
Óránként 224 kilométeres sebességgel vezető 21 éves sofőrt füleltek le a közlekedési rendőrök az A1-es autópálya Râmnicu Vâlcea és Déva közötti szakaszán, ahol a megengedett sebességhatár 130 km/óra – tájékoztatott szerdán a Hunyad megyei rendőrség.
szóljon hozzá!