
A tavalyi sétakerékpározás során Kézdivásárhely főterén is megpihentek
Fotó: Lucian Mîndruță/Facebook
Harmadik alkalommal szervez háromszéki sétakerékpározást az Oklándon neki adományozott „tiszteletbeli székely” címet is büszkén vállaló Lucian Mîndruță közismert bukaresti újságíró. A tervezett útvonal ezúttal Kovászna gyógyfürdővárosból Bodzafordulóig vezet.
2023. szeptember 12., 20:202023. szeptember 12., 20:20
Az október 7-re tervezett háromszéki biciklitúra jeligéje a jó közérzetre, jó hangulatra utal („Sesiune de stare de bine”), versenyjellege nincs. A 72 kilométeres táv Zágont, Zágonbárkányt, illetve – visszafelé – Nagypatak és Nagyborosnyó településeket érinti.
Iratkozni, jelentkezni 2023. október 1-jéig, pontosan éjfélig lehet az interneten kitölthető, beküldhető nevezési lap révén.
Közlekedésbiztonsági okok miatt legfeljebb 150 tagú csoportot fogadnak, előny tehát a jó idejében történő feliratkozás. A távolabbról érkezők a visitcovasna.com honlap segítségével találhatnak szállást.
A kerékpáros promenádon való közvetlen részvételre feljogosító tanúsítványokat, rajtcímkéket október 6-án 17 órától 20 óráig lehet átvenni a Kovászna városi turisztikai irodánál (Egyesülés utca 2. szám), vagy másnap, a biciklitúra napján 8 órától 9.45-ig a helyi Clermont Hotel előterében. A szervezők – élükön a korábban a székely zászló használati joga mellett is kiálló Lucian Mîndruță újságíróval – rámutatnak, az előző két túra sikere is azt üzeni, a háromszéki kerékpáros akcióknak folytatódniuk kell.
Noha csak egy-két banival, de szerdán is magasabb árakat függesztettek ki egyes székelyföldi kutaknál, mint ami volt kedden.
Traian Băsescu a közel-keleti események kapcsán kijelentette, hogy Nicușor Dan államfőnek és Romániának „gyorsan, halogatás és habozás nélkül kell cselekednie”, annál is inkább, mert a jelek szerint az USA-nak szüksége van a konstancai támaszpontra.
A tél folyamán kialakult úthibák, kisebb-nagyobb kátyúk javítását hidegaszfalttal végzik az országutakon Hargita megyében. A nagyobb javításokra várni kell, és mivel nincs még költségvetés, egyelőre nem lehet tudni, hogy mire lesz pénz.
Nicușor Dan államfő összehívta szerdára a Legfelsőbb Védelmi Tanács (CSAT) ülését.
Meghalt egy katonai pilóta kedden a borceai légi támaszponton.
A csapadékmennyiséget tekintve az elmúlt öt év legjobb telén vagyunk túl, a környezeti adottságok jók a mezőgazdasági szezonkezdéshez. Gazdasági szempontból azonban ez már kevésbé mondható el, több okból sem.
A 2026-os költségvetés tervezetében a helyi közösségek fejlesztésére több mint 86,4 milliárd lejt irányoznak elő, 7,4 milliárd lejjel többet, mint 2025-ben, és ez az eddigi legnagyobb összeg, amit a helyi önkormányzatok támogatására szánnak.
Közel 130 online térben elkövetett csalást jelentettek a Hargita Megyei Rendőr-főkapitányságon 2025-ben. A legnagyobb kár összege, amelyet online csalással csaltak ki az áldozatból, több mint 500 ezer lej.
Hivatalos látogatásra Romániába érkezik csütörtökön Volodimir Zelenszkij ukrán elnök.
Nicușor Dan államfő összehívta szerdára a Legfelsőbb Védelmi Tanács (CSAT) ülését.
szóljon hozzá!