
Képünk illusztráció
Fotó: Pinti Attila
Ismét nagyon megnőtt a sofőriskolások számára a gyakorlati vizsgára való várakozási idő, ezért hosszabb kihagyás után a Kovászna megyei prefektusi hivatal újból más megyékből meghívott rendőrökkel gyorsítaná fel a vizsgáztatás folyamatát.
2024. október 29., 17:012024. október 29., 17:01
Ráduly István háromszéki prefektus havi sajtótájékoztatóján jelentette be, hogy november 9-10-re a prefektúra ismét más megyéből – ezúttal Temesvárról – meghívott rendőrökkel gyorsítaná fel a jogosítványra pályázók gyakorlati vizsgáztatását, mivel nagyon hosszúra nyúlt a várakozási idő:
A prefektus szerint az ideális állapot az lenne, ha egy hétre csökkenne ez az intervallum, de reálisan nézve maximum ezt két-három hétre lehet leszorítani. Ez az áldatlan állapot azért áll fenn huzamosabb ideje, mert a Kovászna Megyei Gépjármű-bejegyzési és Jogosítvány-kibocsátó Hivatalnak nincs elegendő személyzete, de bizakodásra ad okot, hogy
A november 9-10-re kiírt vizsgáztatásra pillanatok alatt beteltek a helyek, 244-en tették le irataikat még azelőtt, hogy a prefektúra Facebook-oldalán is közhírré tették volna a lehetőséget – közölte Ráduly István. A várólistán azonban még így is félezernél többen vannak. Ezután az időpont után várhatóan már csak hét hétig kell várakozniuk az elméleti vizsgán túljutottaknak – tudtuk meg.
Alkoholfogyasztással összefüggő közúti balesetekhez riasztották a rendőröket az elmúlt napokban. Csíkszenttamáson egy jogosítvány nélküli, ittas sofőr frontálisan ütközött, Maroshévízen pedig egy autó hídfőnek csapódott, a balesetben egy utas megsérült.
Hétfőn ül össze a Szociáldemokrata Párt (PSD) országos vezetősége, hogy döntsön a kormányból való esetleges kilépésről szóló belső konzultáció menetrendjéről.
Egy autóbalesethez és két tűzesethez riasztották szombatról vasárnapra virradó éjjel a Maros megyei tűzoltókat.
Száraz növényzet gyúlt ki a Hargita megyei Galócás községben, a tűz mintegy 20 hektáros területet érint.
A gyergyószentmiklósi Szent Miklós római katolikus templom tornyának felújítása miatt emelték le a keresztet és a toronygömböt, amiből érdekes, 1868-ban oda elhelyezett tárgyak kerültek elő. Ezek májusig a múzeumban tekinthetők meg.
Eljárás indult egy iráni férfi és egy román nő ellen, miután megpróbáltak bejutni az Egyesült Királyság nukleáris elrettentő rendszerének egyik kulcsfontosságú haditengerészeti támaszpontjára – jelentette szombaton a PA Media és a dpa.
A román haditengerészet szombaton is folytatja a Midia kikötő térségében elsüllyedt Astana vontatóhajó balesetének kutató-mentő műveleteit – közölte a védelmi minisztérium.
Egy autóbusz borult fel szombaton az 581-es európai úton, Galac és Vaslui megye határán: többen megsérültek, egy személy pedig életét vesztette.
Nem maradt egyetlen olyan töltőállomás Székelyudvarhelyen, Csíkszeredában és Gyergyószentmiklóson sem, ahol 9 lejnél olcsóbban lehetne tankolni: a legfrissebb adatok szerint minden nagy szolgáltatónál átlépte ezt a határt az üzemanyag ára.
Székelyudvarhely után Sepsiszentgyörgyre is ellátogatott Nagy István magyar agrárminiszter, hogy a gazdákat érintő kihívásokra válaszokat adjon, és megoldásokat körvonalazzon.
szóljon hozzá!