
Még egy nekifutás, hogy jó legyen
Fotó: Erdély Bálint Előd
Újra rendeltetésének megfelelően működik hétfő reggeltől az okoslámparendszer Székelyudvarhelyen a Wesselényi Miklós–Orbán Balázs–Nicolae Bălcescu, valamint a Tamási Áron–Wesselényi Miklós–Nicolae Bălcescu utcák kereszteződésénél – adta hírül Facebook-bejegyzésben a székelyudvarhelyi városháza.
2021. szeptember 14., 15:212021. szeptember 14., 15:21
Székelyudvarhely négy fontos útkereszteződése van ellátva okosjelzőlámpa-rendszerrel, amelyek közül az utóbbi időszakban csupán egy – a Sas–Vásártér–Nicolae Bălcescu utcák találkozásánál lévő – működött a rendeltetésének megfelelően. Ennek oka többek között az volt, hogy az intelligens rendszer működésére meglehetősen gyakori volt a panasz,
Július végén Fülöp-Székely István, a városháza műszaki igazgatója lapunknak többek között azt mondta, noha a megvásárolt rendszer a célnak megfelelő, az utcák kialakítása nem teszi lehetővé annak zökkenőmentes működését.
A városháza kedden közzétett Facebook-bejegyzése szerint mégis úgy tűnik, sikerült megoldást találni a problémára azáltal, hogy a rendszert működtető szoftvert frissítette a kivitelező, illetve állítottak a kamerákon is, amelyeknek spanyol gyártója is segítette a programozást. A közleményben leírtak szerint e beavatkozás eredményeként az említett kereszteződéseknél gyorsabban át lehet majd haladni.
Ezen kívül a Sas–Nicolae Bălcescu–Vásártér utcák találkozásánál lévő – egyetlen elejétől fogva működő – rendszer esetében is megnövelték a szenzorok számát a hatékonyság érdekében.
A szélsőséges hőmérséklet okozta egészségügyi kockázatok csökkentését célzó intézkedési tervek aktiválását kérte szombaton az egészségügyi minisztérium.
Lia Olguța Vasilescu craiovai polgármester szombaton azt nyilatkozta, hogy a PSD alapvetően azokra a szavazatokra támaszkodna a Sorin Grindeanu vezette kormány esetleges parlamenti beiktatásához, amelyeket Adrian Veștea miniszterelnök-jelölt kapott.
Hargita megye címeréről fogadott el határozatot pénteki ülésén a kormány a Romániai Magyar Demokrata Szövetség javaslatára. A jelkép a székelyföldi megye történelmére, önazonosságára és örökségére utal.
Egy üzletben csaptak fel a lángok szombaton délben Erdőszentgyörgy főutcáján; már zajlik az oltás a helyszínen – közli a Maros megyei tűzoltóság.
Több mint 1600 gazdasági szereplőnél végzett ellenőrzéseket június 22. és 26. között az Országos Fogyasztóvédelmi Hatóság (ANPC).
Újabb figyelmeztetéseket adott ki szombaton az Országos Meteorológiai Szolgálat (ANM) a kánikula miatt.
Ismét medveriasztás érkezett a székelyudvarhelyiek telefonjára szombaton hajnalban, ezúttal a szombatfalvi részen látták a nagyvadat.
Kilencven, egyenként 500 kilogrammos szénabála, tíz kisebb lucernabála és egy mezőgazdasági melléképület is lángra kapott szombaton éjfél után nem sokkal Mezőzáhon – közli a Maros megyei tűzoltóság.
A Maros megyei rendőrség hat ingatlanban tartott házkutatást pénteken orvvadászattal és illegális fegyvertartással gyanúsítható személyeknél.
A Románok Egyesüléséért Szövetség (AUR) elnöke, George Simion péntek este azt követelte, hogy pártja kerüljön kormányra, és bejelentette: ha Nicușor Dan államfő „nem tesz eleget ennek a felszólításnak”, fel kell függeszteni tisztségéből.
szóljon hozzá!