
A Székely Mikó Kollégiumba még be lehet íratni egy osztálynyi gyereket
Az előkészítő osztályba való beiratkozás első szakaszának eredményei alapján kijelenthető, hogy Sepsiszentgyörgyön továbbra is veszélyben vannak a lakónegyedi iskolák. Kellemetlen meglepetésnek számít, hogy a nagynevű belvárosi Székely Mikó Kollégiumban is közel egy osztálynyi hely maradt üresen.
2017. március 26., 17:532017. március 26., 17:53
2017. március 26., 17:552017. március 26., 17:55
Kiss Imre Kovászna megyei főtanfelügyelő megkeresésünkre elmondta: a beiratkozás első szakaszában a háromszéki iskolákban meghirdetett helyek 83 százaléka telt be, azaz 372 helyet nem foglaltak el. A főtanfelügyelő arra is kitért: a belvárosi iskolák általában népszerűek, de idén meglepetésszerűen
Szerinte erre az lehet a magyarázat, hogy a szülők inkább tanítót, nem iskolát választanak, a kollégiumban pedig idén nyugdíjba vonult egy pedagógus, és nem lehetett tudni, hogy ki kerül a helyébe. Sepsiszentgyörgyön ugyanakkor évek óta jelenség, hogy a lakónegyedi iskolákba kevesen jelentkeznek, ez idén sem változott, három tanintézetbe alig félosztálynyi gyerek jelentkezett. A tendencia nemcsak a magyar tannyelvű iskolákban jellemző, hasonló gondokkal küzd a román tagozat is. A községközpontok többségében beteltek a meghirdetett helyek, sőt kiegészítésre is volt példa, de
Az iratkozás második fordulója már elkezdődött, a gyermekek március 30-áig jelentkezhetnek az üresen maradt helyekre, a gyakorlatban azonban az iskolakezdés előtti napon is beírják a gyerekeket. A tapasztalatok szerint elsősorban a külföldön dolgozó családok körében gyakori, hogy az utolsó percben jelentkeznek a tanintézetekben, hogy gyerekük betöltötte a hat évet, tehát iskolaköteles.
A legnépszerűbb sepsiszentgyörgyi tanintézet egyébként a Váradi József Általános Iskola, ahol akkora volt a túljelentkezés, hogy kénytelenek voltak még egy osztály jóváhagyni. Kiss Imre elmondta: a törvény szerint nem tehetnek különbséget az állandó és az ideiglenes lakhellyel rendelkezők között, így kötelesek voltak minden gyereket beírni, és új osztályt létrehozni.
A Román Gépjármű-nyilvántartási Hivatal weboldalán bármikor ellenőrizhető, mikor jár le az autónk műszaki vizsgájának érvényessége. Érdemes időben feliratkozni, ugyanis a vizsga elmulasztása esetén több ezer lejes bírságra számíthatunk.
Három riasztást kaptak a hegyimentők a keddre virradó éjszaka a Moldoveanu-csúcs térségéből, és összesen nyolc turistát helyeztek biztonságba.
Az idei pótérettségin részt vett fiatalok 33,8 százalékának sikerült a vizsgája az első eredmények szerint – közölte kedden az oktatási minisztérium.
Egy személyszállító kisbusz hátulról belerohant egy lovasszekérbe hétfő este a Szeben megyei Újegyház (Nocrich) térségében; a balesetben hatan megsérültek, köztük egy 14 éves gyermek – közölte a Szeben megyei rendőrség.
Az alkotmánybíróság hétfőn elutasította a Románok Egyesüléséért Szövetség (AUR) és az SOS Románia párt beadványát a Románia és a Nemzetközi Újjáépítési és Fejlesztési Bank között aláírt hitelmegállapodás ratifikálásáról szóló törv&
A parlament joga eldönteni, hogyan szankcionálja az érdekellentét miatt elmarasztalt köztisztségviselőket – indokolta hétfőn az alkotmánybíróság a feddhetetlenségi törvénnyel kapcsolatos határozatát.
Az alkotmánybíróság szerint nem lehet vagyon- és érdeknyilatkozatok benyújtására kötelezni olyan személyeket, akik az állam által hivatalosan el nem ismert párkapcsolatban állnak a köztisztségviselőkkel.
Személyes hangvételű dokumentumfilm készül Pigniczky Réka rendezésében Orbán Viktor volt miniszterelnök politikai „átalakulásáról és bukásáról”, a premiert 2027 első felére tervezik – adta hírül a Filmhu.
Alkotmányos volt Sulyok Tamás eltávolítása, a 12 éves képviselői cikluskorlát és a 70 éves alkotmánybírói korhatár is – reagált Magyar Péter miniszterelnök egy Facebook-bejegyzésben az Alkotmánybíróság (Ab) hétfői döntésére.
szóljon hozzá!