
Képünk illusztráció
Fotó: 123RF
Mikóújfaluban kedden elkezdték kiépíteni a hálózatot, amellyel ingyen internetet biztosítanak a községben.
2021. augusztus 03., 18:552021. augusztus 03., 18:55
2021. augusztus 04., 09:312021. augusztus 04., 09:31
Demeter Ferenc a község polgármestere portálunknak elmondta, a WiFi4EU kezdeményezés keretében pályáztak még 2019-ben, a projektet sikeresen bírálták el, így megkapták a 15 ezer eurós támogatást. Az összeget az Európai Bizottság közvetlenül utalja a vezeték nélküli internetelérési pontokat kiépítő vállalkozásnak. Az önkormányzat feladata, hogy az internet szolgáltatást biztosítsa, így
A helyieknek, az ide látogatóknak is ingyen hozzáférhető a szolgáltatás, amely böngészésre, levelezésre, kapcsolattartásra alkalmas. A felnőtt tartalmakat letiltják, a kilenc ponttal pedig szinte az egész települést lefedik – részletezte a polgármester. Hozzátette, apró megvalósításokkal is lehet az emberek komfortérzetét növelni, hogy jobban érezzék magukat a falujukban.
Korábban Kovászna megyéből Sepsiszentgyörgy, Barót, Bodzaforduló, Zabola és Réty is nyert finanszírozást a WiFi4EU keretében. A kezdeményezés célja, hogy szerte Európában ingyenes wifi-hozzáférést biztosítson a polgárok számára nyilvános helyeken, többek között parkokban, tereken, középületekben, könyvtárakban, egészségügyi központokban és múzeumokban.
Több olyan mesterséges akadályt találtak a Maros-folyót vizsgáló szakemberek, amelyek nehezítik a halak vándorlását, rontják a víz minőségét és károsítják az ökoszisztémát. Értesüléseink szerint Gyergyócsomafalván le fognak bontani egy gátat.
A magyarországi lakcímmel nem rendelkező csaknem 497 ezer választópolgár közül 254 ezren már leadtak levélszavazatot a Nemzeti Választási Iroda (NVI) szombat reggeli adatai szerint.
Sietett, nehogy odaégjen a kalács a sütőben – ezzel magyarázta a gyorshajtás egy 35 éves nő, miután a Konstanca megyei rendőrök 176 km/órával mérték be az autóját.
Két nő is kórházba került Jászvásáron, miután háztartási balesetet szenvedtek a húsvéti asztal előkészítése közben. Egyikük sürgősségi beavatkozásra szorult, miután az ujja beleszorult egy turmixgépbe.
Maros, Hargita és Kovászna megye több települése, természeti kincse is felkerült Az év úti célja vetélkedő döntősei közé. Szavazatunkkal támogathatjuk.
Mindössze néhány óra leforgása alatt a Hargita megyei rendőrök három ittas sofőrt is elkaptak pénteken este.
Tudják, mi a közös Kásás Tamásban, Nagy Feróban vagy éppen Fábry Sándorban? Hogy mindnyájan székelyföldi kötődéssel bírnak – és még sok hozzájuk hasonló közismert ikon igazolja a régi tézist, miszerint a nemzet egy és szétválaszthatatlan.
Vörös beavatkozási tervet aktiváltak Szeben megyében, miután egy három járművet és hét embert érintő balesethez riasztották a mentőegységeket. Egy mentőhelikoptert is a helyszínre vezényeltek Marosvásárhelyről.
Katonai tiszteletadással temették el pénteken a bukaresti Bellu temetőben Mircea Lucescu egykori labdarúgót és legendás edzőt.
Csökkentek az üzemanyagárak Romániában, a változás pedig Székelyföldön is érzékelhető: az adatok szerint több Hargita megyei töltőállomáson is 9 lej alatt tankolható a benzin, miután rövid idő alatt több lépcsőben is mérsékelték az árakat a kutak.
szóljon hozzá!