
Fotó: Kristo Robert
A City Parking Kft. ingyenes parkolóbérletet biztosít a mozgáskorlátozottak számára, amit az érintettek a cég székhelyén személyesen vehetnek át. A jegyautomaták működési zavaraiért az autósok türelmét kérik, az esetleges problémákat a parkolóórákon található hibabejelentő telefonszámon lehet jelezni.
2009. november 18., 17:382009. november 18., 17:38
Fotó: Kristo Robert
Az emberek megértését kéri a Csíkszeredai parkolókat üzemeltető cég ügyvezető igazgatója Szőcs Csaba, a parkolóórák működésében tapasztalható technikai hibákért. Teljesen új gépekről lévén szó időbe telik azok bejáratása, de a jegyautomatákat gyártó cég szakemberei itt vannak a városban, folyamatosan figyelik a rendszert és igyekeznek minden meghibásodást elhárítani – magyarázta Szőcs. A parkolóórákra ki vannak téve a hibabejelentő telefonszámok. A cég megkér mindenkit, jelezze ha hibát észlel, de a parkolóőröktől is lehet érdeklődni, akik készségesen segítenek.
A mozgáskorlátozottaknak is kötelezőek a szabályok betartása, vagyis csak érvényes és jól látható helyen feltüntetett bérlettel vehetik igénybe a parkolóhelyeket – hangsúlyozta Szőcs Csaba, viszont a mozgásukban korlátozott személyeknek a City Parking Kft. ingyenes bérletet biztosít, amit a cég székhelyén a Gál Sándor utca 17. szám alatt lehet igényelni, de csak személyesen, amit az ügyvezető igazgató a visszaélések elkerülése miatt tart indokoltnak. A városban a mozgássérülteknek fenntartott helyek számát nem a parkolást üzemeltető cég határozta meg, hanem a városi tanács – mondta Szőcs.
Incze D. András olvasónk érintettsége okán levélben arra hívta fel a figyelmet, hogy a törvény többek között előírja: a parkolóhelyek összlétszámának a négy százalékát a mozgássérülteknek kell fenntartani. Egyúttal levelében kifejtette: „Jártamban-keltemben több városban – Brassó, Kolozsvár, Konstanca – is tapasztaltam, hogy a mozgássérülteknek fenntartott helyek sehol sem voltak elfoglalva. Mindenhol az aszfaltra is felfestették a mozgáskorlátozottak nemzetközi jelét”.
Elkezdődött a levélszavazatok gyűjtése Magyarország Csíkszeredai Főkonzulátusán: a választók szombattól vehetik át levélcsomagjaikat, illetve adhatják le voksukat, ugyanakkor szükség esetén segítséget is kérhetnek a papírok kitöltéséhez.
Csíkszeredában, a csobotfalvi kultúrotthonban szerveznek lakossági fórumot kedden, ahol a városrész aktuális ügyeit szeretnék megtárgyalni az emberekkel – közli Korondi Attila polgármester.
Balánbányán és Csíkszeredában is elkaptak egy-egy ittas sofőrt a hatóságok a péntek este és szombat hajnal közötti időszakban – közli a Hargita Megyei Rendőr-főkapitányság.
Kétsávos körforgalom kiépítését tervezik a csíkszeredai Brassói út és a Zöld Péter utca kereszteződésében, a forgalom enyhítésére. A munkálat értéke 5,6 millió lej lenne, amelynek finanszírozásához külső forrást keres a város.
Az utóbbi években ismétlődő jelenség Székelyföldön, hogy a márciusi-áprilisi felmelegedést hirtelen visszatérő fagyok váltják. Ezek komoly károkat okozhatnak a gyümölcsösökben, teljesen el is veszhet az adott évi termés.
Újból iható a csíksomlyói borvíz az elvégzett laborvizsgálatok alapján – jelentette be Bors Béla, Csíkszereda alpolgármestere közösségi oldalán.
Több mint másfél millió lejes európai uniós támogatásból modern gépekkel és szerszámokkal korszerűsítették Csíkszereda négy szakközépiskolájának tanműhelyeit. Az új felszereléseket csütörtökön mutatták be a taplocai iskolaközpontban.
Folyamatos a csíkszéki tömegközlekedés átalakítását szolgáló elektromos buszok gyártása, amelyeket néhány hónapon belül le kell szállítania a megbízott nagybányai cégnek. Az elektromos töltőállomásokat is telepíteni kell a forgalomba helyezés előtt.
Új sporteszközöket adtak át a csíkszeredai Petőfi Sándor Általános Iskolának a tavaly novemberben tartott a tizenkettedik Jótékonysági Katalin-bál bevételéből.
Korszerűsítik Csíkmadarason az elektromos hálózatot, amely már régóta nem felel meg a szükségleteknek, a feszültségingadozás nagyon sok problémát okozott a fogyasztóknak. Új trafóállomások is lesznek a hálózaton.