
Képünk illusztráció
Fotó: Veres Nándor
Eddig 25 kutyát ivartalanítottak idén Sepsiszentgyörgyről és a közigazgatásilag a városhoz tartozó falvakról a szépmezői kutyamenhelyen.
2021. július 08., 17:532021. július 08., 17:53
A sepsiszentgyörgyi önkormányzat, a Tega Rt. köztisztasági vállalat és az Amy egyesület által szervezett akciót folytatják, a következő alkalomra július 17-én kerül sor. „Ameddig van jelentkező, mindenképp folytatjuk: a tervek szerint kéthetente kerül sor hasonló akciókra, az érdeklődőket arra bátorítjuk, hogy jelentkezzenek, használják ki a lehetőséget” – mondta Máthé László, a vállalat igazgatója. Hozzátette, ezzel segítenek a kutyatulajdonosoknak, hiszen a beavatkozás költséges, nem mindenki engedheti meg magának. Abban bíznak, hogy ezzel csökkentik annak az esélyét, hogy újabb kutyák kerüljenek az utcára, vissza lehet szorítani a kóbor kutyák számát.
Az akcióra feliratkozni a Tega által működtetett menhelyen, a 0732-717 185-ös telefonszámon, illetve az Amy Egyesületnél a 0721-384 068-as számon lehet. Ugyanakkor arra is felhívják a figyelmet, hogy a menhelyről ivartalanított, csippel ellátott, beoltott kutyákat lehet örökbe fogadni. A menhely hétvégén is látogatható, aki kutyát fogadna örökbe, csak a személyazonossági igazolványát kell felmutassa.
Ciprian Ciucu bukaresti főpolgármester csütörtökön megfellebbezte a fővárosi törvényszéken a korrupcióellenes ügyészség (DNA) által ellene elrendelt hatósági felügyeletet.
Kevesebb mint egy hónap alatt már a második medvét lőtték ki Brassó leginkább medvejárta, Rakodó nevű lakónegyedében – közölte pénteken a város polgármesteri hivatala.
Különösen magas hőmérsékletekre, helyenként kánikulára és kellemetlen hőérzetre vonatkozó figyelmeztetést, illetve elsőfokú (sárga) riasztásokat adott ki pénteken az Országos Meteorológiai Szolgálat (ANM). A hőhullám Maros megyét is érinti.
Kiemelték és a midiai kikötőbe vontatták csütörtökön a térségben márciusban elsüllyedt Astana vontatóhajót.
Pénteken, a tanórák után kezdődik a nyári vakáció az iskolások számára.
Dominic Fritz csütörtökön jogerősen elvesztette az Országos Feddhetetlenségi Ügynökség ellen indított perét a legfelsőbb bíróságon. Az ANI korábban érdekellentétet állapított meg vele szemben.
Portugália és Szlovákia drónelhárító rendszereket ajánlott fel Romániának – nyilatkozta Nicușor Dan a csütörtöki EU-csúcs előtt.
Medve jelenléte miatt küldtek Ro-Alert üzenetet a csíkszeredaiaknak csütörtökön este.
Nem a régóta várt játékmenet előzetessel, hanem egy bejelentéssel rukkolt elő a Grand Theft Auto VI kiadója, a Rockstar Games csütörtök délután.
szóljon hozzá!