
A megyeháza épülete nem Kovászna Megye Tanácsának ügykezelésében van. Ezen változtatnának
Fotó: Sajtóiroda/Kovászna Megye Tanácsa
A decentralizáció jegyében több intézményt és azok épületeit kéri az államtól Kovászna Megye Tanácsa. Többek között a megyei ifjúsági és sportigazgatóság épületeit, a sepsibesenyői tábort, valamint a megyeháza épületének tulajdonjogát szeretnék megkapni.
2021. február 25., 18:082021. február 25., 18:08
2021. február 25., 18:192021. február 25., 18:19
„Jobb gazdái tudunk lenni ezeknek, mint a távoli Bukarest – szögezte le a csütörtöki sajtótájékoztatóján Tamás Sándor, Kovászna Megye Tanácsának elnöke. A testület csütörtöki ülésén határozatot fogadtak el arról, hogy
A megyei ifjúsági és sportigazgatóság épületeire, az ide tartozó sepsibesenyői táborra, a megyei önkormányzat tart igényt, a sportklubokat és azok ingatlanjait a városi önkormányzatoknak kérik. A megyei önkormányzat a saját székházának a tulajdonjogát is igényli, hiszen az országban egyedülálló helyzet alakult ki, hogy
„A megyei önkormányzat megtűrt intézmény a saját székházában, a tatarozásokra a prefektúrától majd Bukarestből kell engedélyt kérjenek, mégis jobb állapotban van az épület, mint sok más állami tulajdonban levő sepsiszentgyörgyi ingatlan” – részletezte Tamás Sándor. Egy másik felemás tulajdonjogot is rendezni szeretnének, ugyanis a Gábor Áron utcai ingatlan földszintje az állam tulajdonában van, az emelet viszont a megyei önkormányzaté. A helyzet pikantériája, hogy a két, emeleti illemhely is állami tulajdon. A megyei önkormányzat kéri a teljes épület tulajdonjogát, hogy felújíthassák.
A kéréseiket egyeztették a megyei tanácselnökök országos szövetségében,, azok összhangban vannak a kormányprogrammal – szögezte le a tanácselnök.
Csütörtökön Kovászna Megye tanácsa két másik határozatot is elfogadott, ezek értelmében útszakaszt, területet adnak át az államnak. Sepsiszentgyörgy és Uzon között 842 méternyi útszakaszt a közlekedési minisztériumnak adják át, hogy a Sepsiszentgyörgy tervezett kerülőútjára csatlakozó körforgalmat építsenek.
A sepsiszentgyörgyi sürgősségi kórház területének egy részét átadják az Országos Befektetési Társaságnak (CNI), hogy megépíthesse a tervezett tüdőkórházat.
A Csíkszeredai Megyei Sürgősségi Kórház tüdő- és fertőző betegségeket kezelő osztályának helyet adó területet átadják Fejlesztési, Közigazgatási és Közmunkálatokért felelős Minisztériumhoz tartozó Országos Beruházási Társaságnak (CNI) – erről határozott csütörtöki ülésén a Hargita megyei önkormányzat képviselő-testülete. Ezen a területen készül majd el a CNI beruházásaként az új épület, amelynek értéke csaknem 70 millió lej. Ugyancsak átadják a járóbeteg rendelőintézet területét is, ezt az épületet szintén az Országos Beruházási Társaság újítja fel.
Életfogytiglani börtönbüntetésre ítélte szerdán a Prahova megyei törvényszék azt a férfit, aki fejszével végzett várandós élettársával.
Kovászna megyében tavaly 518 pénzbírságot róttak ki azokra, akik ok nélkül tárcsázták az 112-es sürgősségi hívószámot.
Egy napra beszüntették a munkát az észt hátterű vállalat fuvarozói Románia számos városában, közöttük Sepsiszentgyörgyön is. A Bolt egyik fuvarozója szerint a megemelt jutalék, a megszorítások és a kommunikációhiány okozza a felháborodást.
Újabb, ideiglenes célállomást jelentettek be szerdán, ahová a marosvásárhelyi reptérről utazhatunk majd.
Raluca Turcan nemzeti PNL-s képviselő szerdán bejelentette, módosító indítványt nyújt be egy általa kezdeményezett törvénytervezethez, amely lehetővé tenné az alkotmánybírák egyénenkénti anyagi felelősségre vonását az államnak okozott kár esetén.
Járdára írt verssorok jelentek meg a napokban a sepsiszentgyörgyi Olt-utcában: a tettes ismeretlen, de az ott dolgozók egy érzelmes, szerelmes ismeretlennek tulajdonítják az akciót.
Az utolsó simításokat végzi a kormány a közigazgatási reformról szóló tervezeten, amelyet sürgősségi rendelet formájában készül elfogadni – nyilatkozta szerdán Cseke Attila fejlesztési miniszter.
A legfelsőbb bíróság „trükközése” miatt Románia valószínűleg el fog veszíteni 231 millió euró uniós támogatást.
Márton Áron születésének 130. évfordulója alkalmából 2026-ot emlékévvé nyilvánította szerdán a Szenátus, elfogadva az erről szóló törvénytervezetet.
Jogerősen hét év és tíz hónap szabadságvesztésre ítélte szerdán a bukaresti ítélőtábla a „zsenimentornak” is nevezett K. Lajost két kiskorú fiú ellen elkövetett nemi erőszak miatt.
1 hozzászólás