
Fotó: Veres Nándor
Rendszeres vetítésekkel várja a filmkedvelőket a Csíki Mozi ezentúl minden héten csütörtöktől vasárnapig. A kínálatot úgy állítják össze, hogy három film közül választhassanak a mozirajongók hetente, egyik alkotás pedig családi/gyermekfilm legyen.
2022. április 13., 19:552022. április 13., 19:55
2022. április 13., 20:042022. április 13., 20:04
Korodi Attila, Csíkszereda polgármestere „új időszámításának” nevezte a mozi újbóli beüzemelését. Antal Sándorral, a mozi frissen kinevezett menedzserével tartott szerdai közös sajtótájékoztatójukon kifejtették, „a Csíki Mozi régi fénykorát szeretnénk visszahozni”, ugyanakkor a polgármester hangsúlyozta, a városvezetésének határozott vállalása volt a filmszínház rendeltetésszerű működtetése.
Mint megtudtuk,
A polgármester rámutatott, a nyárig tartó hónapokra tanulási időszakként tekintenek, a tanulságok alapján pedig megteszik azokat a lépéseket, amelyek javítják a szolgáltatás színvonalát. Rövid távon az az elvárás, hogy a jegybevételekből önfenntartóvá váljék a mozi. Hozzátette, az állandó programpontok mellett koncertek, irodalmi estek, kisebb színházi előadások is helyet kapnak majd a mozi épületében, de lakossági igény esetén filmismétléseket is szerveznek.
„A vetítések időrendjét úgy határoztuk meg, hogy felmérést végeztünk Facebookon a mozikedvelők körében. Innen derült ki, hogy csütörtökön, pénteken, szombaton és vasárnap járnának az emberek moziba” – számolt be Antal Sándor.
A jegyek tizennyolc év fölött 20, tizennyolc év alatt 15, tizenöt főnél nagyobb diákcsoportok esetén pedig 10 lejért válthatók a helyszínen. A teljes árú belépők a bilete.ro weboldalon is megvásárolhatók. Hatéves kor alatt ingyenes lesz a belépés. A program a mozi hamarosan induló Facebook-oldalán lesz követhető.
– méltatta a kezdeményezést Csíkszereda polgármestere.
Az alkotmánybíróság csütörtökön elutasította a 2026-os állami költségvetésről és a társadalombiztosítási költségvetésről szóló törvénytervezetekkel kapcsolatos beadványt – értesült hivatalos forrásokból az Agerpres.
Több tűzesethez is riasztották szerdán a Hargita megyei tűzoltókat: Lóvészen rosszul szigetelt, Maroshévízen kitisztítatlan kémény, Székelyudvarhelyen pedig meghibásodott elektromos vezeték okozott tüzet.
A gázolaj literenkénti ára átlépte a 10 lejt, ami nemcsak a korábbi előrejelzések beigazolódását jelzi, hanem azt is, hogy a piacra ható gazdasági és geopolitikai tényezők egyre erőteljesebben érvényesülnek – állapította meg Dumitru Chisăliță.
Négyen meghaltak, hárman megsérültek egy tegnap esti balesetben Neamţ megyében. A rendőrségi vizsgálat szerint szabálytalan előzés miatt következhetett be a tragédia – közölték a hatóságok csütörtök reggel.
Már csak néhány nap maradt a kedvezményes adófizetési időszakból, ezen a héten még két munkanap áll rendelkezésre, és ezen kívül jövő hétfőn és kedden lehet még élni a lehetőséggel.
Egy katonai drón mintegy 4 kilométerre behatolt Románia légterébe, majd lezuhant a Tulcea megyei Parcheș település közelében, miután az ukrán légvédelem eltérítette – közölte csütörtökön a védelmi minisztérium.
Az RMDSZ nem kíván kilépni a kormányból – jelentette ki szerdán Korondon Cseke Attila fejlesztési miniszter.
Szinte biztosan várakoznia kell a városi pénztáraknál annak, aki ezekben a napokban szeretné rendezni az adóját. Háromszéken a többség élni kíván a tízszázalékos kedvezmény lehetőségével, és ezért akár egy órát is hajlandó sorba állni.
Kijött az első előzetes a Warner-nél készülő Harry Potter-sorozathoz, ami J. K. Rowling világhírű varázslótanoncos regényeit dolgozza fel újra, a 2000-es években készült filmek után.
Székelyföld-szerte számos ponton nyújtanak segítséget a levélszavazatok pontos kitöltésében és annak leadásában. Összegyűjtöttük, a székelyföldi városokban hol adhatja le szavazatát, hogy időben célba érjen.
szóljon hozzá!