
Képünk illusztráció
Fotó: Gecse Noémi
Közvitára bocsátották Sepsiszentgyörgy költségvetését, a rendszerváltás óta nem volt ilyen, hogy már januárban ezt meg lehet lépni – számolt be csütörtöki sajtótájékoztatóján Antal Árpád, a város polgármestere.
2020. január 16., 17:442020. január 16., 17:44
A következő hetekben várják az észrevételeket, és január 31-én tanácsülésen napirendre tűzik a tervezetet. Az idei a város mindenkori legnagyobb büdzséje, és ha január-februárban aláírják az Európai Uniós pályázati szerződéseket, és
Antal Árpád rámutatott: a román kormánytól eltérően a sepsiszentgyörgyi önkormányzat a pesszimista és a realista forgatókönyv között helyezi el a költségvetés tervezetét, miközben a román kormány inkább az optimizmusra hajlik.
– mondta a polgármester. Szerinte az idei év az első, amikor minden területen tudnak előrelépni, kiemelt támogatást kapnak az oktatási-beruházások. Ugyanakkor az apró fejlesztésekre is figyelnek, már a tavaly hangsúlyt fektettek a lépcsőház-bejáratok, lakónegyedi parkolók, lépcsők kialakítására, felújítására.
– szögezte le Antal Árpád.
Súlyos közúti balesethez riasztották a mentőegységeket vasárnap délután a Kolozs megyei Méra közelébe, miután egy motoros ütközött egy személyautóval.
Négy ember került kórházba vasárnap, miután egy férfi rálőtt néhány személyre Lupényban – tájékoztatott a Hunyad megyei rendőrség.
Évekbe telt, de sikerült egy ezer lejt meghaladó gyorshajtási bírságot érvénytelenítenie egy sofőrnek. Kulcsfontosságú volt a kitartása.
Kartellezésre hivatkozva minden korábbinál nagyobb összegű, több mint 700 millió eurónyi bírságot szabott ki a román versenytanács a tíz vezető bankra, amelyek állítólag kamatpolitikájuk összehangolásával befolyásolták a román bankközi kamatlábat (ROBOR).
Egy hetvenes éveiben járó férfit több mint 170 km/órás sebességgel vezetve mértek be Târgu Jiu város körgyűrűjén. Százhúsz napra bevonták a jogosítványát, és több mint 4000 lej bírságot kell fizetnie.
A bukaresti rendőrség vizsgálatot indított, miután egy 32 éves rezidens orvost eszméletlenül találtak egy fővárosi kórház mosdójában. A férfi később életét vesztette.
Az elmúlt 24 órában tapasztalt hidrometeorológiai jelenségek tizenkét megye 39 településén és Bukarestben okoztak károkat – közölte vasárnap a katasztrófavédelmi főfelügyelőség (IGSU).
A tavalyi Báj-havasi túra megejtésekor került fel a bakancslistára a távolban sejtelmesen körvonalozódó Grohotis. Erdélynek megannyi hegye kínál barangolási lehetőséget egy-egy hétvégére, ám az ezeréves határ még mindig különleges csáberővel bír.
Maroshévízen egy kereskedelmi egység alagsorába folyt be a víz, a szivattyúzáshoz a helyi hivatásos tűzoltókat riasztották.
A szombat délutáni rendkívül heves esőzések, viharok következtében Kovászna megye több helyszínén is szükség volt a Kovászna megyei tűzoltóság egységeinek segítségére.
szóljon hozzá!