
Feljelentés nyomán büntetés járhat a becsmérlésért, ha a közösségi oldalon történik. Bodzafordulón máris van rá példa. Képünk illusztráció
Fotó: Gecse Noémi
Több bodzafordulóit beidéztek a rendőrségre, eddig közülük kettőt meg is bírságoltak, mert Facebookon szidták a polgármestert.
2020. január 14., 18:162020. január 14., 18:16
2020. január 14., 20:592020. január 14., 20:59
Az ügy a „Votam pentru noi!” (Magunkért szavazunk) Facebook-csoportban robbant ki. Többen beírták a csoportba, hogy beidézték őket a rendőrségre, mert Leca Băncilă polgármester feljelentést tett az őt sértő, korábbi bejegyzések miatt.
A rendőrség megerősítette, hogy bírságolt. Tájékoztatásuk szerint a közrendet és nyugalmat sértő cselekmények büntetéséről szóló 61/1991-es törvény alapján róttak ki bírságot, mert az azt is tartalmazza, hogy büntethető a sértő, vulgáris beszéd, amely sérti az emberek méltóságát.
A polgármester a csoport működtetőit és a hozzászólókat jelentette fel, elmondása szerint nem a kritika, hanem a bántó, alpári stílus zavarta. Fontolgatja, hogy polgári pert is indít az őt becsmérlők ellen. Azt is sérelmezi, hogy a városban 60 millió euró értékben futnak különböző projektek, mégis azzal vádolják, hogy nem tesz semmit.
A februári 9,31 százalékról márciusban 9,87 százalékra nőtt az éves infláció Romániában – közölte kedden az Országos Statisztikai Intézet (INS).
Véget ért a tavaszi vakáció, a tanulóknak szerdától folytatódik a tanítás.
Újabb Ro-Alert üzenetet kaptak keddre virradóra a Tulcea megye Ukrajnával határos térségének lakói az orosz-ukrán háborúval összefüggésben.
Kezdetét vette április 14-én Csíksomlyón a Szent Antal nagykilenced, amely kilenc héten át, egészen június 9-ig hívja közös imádságra a híveket a kegytemplomban.
Kezdődik a munka, újjászervezzük magunkat és küzdünk tovább a magyar emberekért - írta Orbán Viktor miniszterelnök Facebook-bejegyzésében hétfőn este. Közölte azt is, hogy április 28-án választmányi ülést tartanak.
A gazdák közel 20 százalékának az idei támogatásigénylési kérelmét már iktatták a Hargita megyei APIA-nál. Ez egyelőre a szükségesnél ugyan kevesebb, de a megyei ügynökség vezetője szerint a határidő végére garantáltan minden gazda sorra kerül.
Telefonon beszélt Magyar Péter, az országgyűlési választáson győztes Tisza Párt elnöke hétfőn Kelemen Hunor RMDSZ-elnökkel. A kormányfői poszt várományosa közölte: megállapodtak, hogy jövő héten személyesen folytatják az egyeztetést Budapesten.
Noha korábban úgy tűnt, hogy akár 24 alkalmazottat is el kell bocsátani a csíkszeredai polgármesteri hivataltól a létszámcsökkentésre vonatkozó jogszabály miatt, végül csak a be nem töltött állásokat szüntetik meg, elbocsátás nem lesz.
A kecskeméti nyomozók a napokban két román állampolgárt vettek őrizetbe, akik rendőrnek kiadva magukat unokázós csalással több idős embert is megkárosítottak – közölte a Bács-Kiskun Vármegyei Rendőrfőkapitányság hétfőn a Police.hu oldalon.
Leszúrtak egy férfit a Fehér megyei Szászcsanádon vasárnap éjjel egy spontánul kitört konfliktusban, a 47 éves férfi belehalt sérülésébe – tájékoztatott hétfőn a megyei rendőrség.
szóljon hozzá!